Yükleniyor...

Ethereum Merge’ünde Hata Bulundu

Ethereum geliştiricisi Péter Szilágyi, son sürümde veri kaybına neden olan bir hata olduğunu Twitter'dan duyurdu.

Ethereum Mergeunde Hata Bulundu

Ethereum geliştiricisi Péter Szilágyi, son sürümde veri kaybına neden olan bir hata olduğunu Twitter’dan duyurdu.

Yaklaşan ETH Merge‘ü şu anda kripto topluluğunda en çok beklenen olaylardan biri olsa da, hıçkırıklardan uzak değil. Bununla birlikte, Ethereum geliştiricileri ortaya çıkan sorunlara hızlı yanıt verir.

Ethereum Merge’ünde Beklenmedik Durum

Ethereum (ETH) yazılım geliştiricisi Péter Szilágyi, Twitter’da istenmeyen durumla sonuçlanan bir hata bulduklarını duyurdu. Muhtemelen yeni depolama modeline veya çevrimiçi budayıcıya doğru birleştirilen çekme taleplerinden biri olduğunu açıkladı. 

Daha sonraki bir güncellemede geliştirici, sorunun büyük olasılıkla sürümü çalıştıranların veritabanlarını bozabileceğini ve veri kaybına neden olabileceğini aktardı. Veri kaybı sorununun sistem kapatıldığında meydana geldiğini ve bu nedenle testlerinin hatayı yakalayamadığını da ekledi.

Güncellemenin yayınlanmasından sonra, Szilágyi topluluğa geliştirmenin “iyi sürümde” olacaklarından emin olmak için testlerin bitene kadar beklemelerini tavsiye etti. Geliştirici, test aşamasında sorunu kaçırdığı için Twitter’da özür diledi ve daha iyi hata ayıklama testlerinin nasıl yapılacağını bulmaya söz verdi. Geliştirici ayrıca sorunu çözmeye yardımcı olan kişilere de teşekkür etti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner