Yükleniyor...

Ethereum Şanghay Yükseltmesi, Fiyatı Nasıl Etkileyebilir?

Ethereum (ETH) için büyük hevesle beklenen Şanghay yükseltmesi, ETH fiyatında yol gösterici bir unsur olabilir.

eth

Ethereum (ETH) için büyük hevesle beklenen Şanghay yükseltmesi, ETH fiyatında yol gösterici bir unsur olabilir.

Kripto para analistleri gerçekleşecek olan ETH Şanghay yükseltmesine değinerek, yükseltmenin başlamasıyla birlikte hisseli ETH‘lerin geri çekilebiceğini ve bu durumun uzun vadeye etkisinin pozitif olacağını belirtti. Önümüzdeki haftalarda başlaması planlanan yükseltme, aynı zamanda ETH’nin geleceği için önemli bir rol oynayacak.

Etherum Şanghay Yükseltmesiyle İlgili Açıklamalar Devam Ediyor

1668704444553

ETH geliştiricileri, ana ağ dağıtımına liderlik eden Sepolia test ağında, Shangai Capella yükseltmesini başarıyla başlattığını bildirdi. Yetkililer, Şanghay yükseltmesine göre yapılan planlar beklendiği doğrultuda giderse, Mart ayı sonunda Ether çekimlerinin gerçekleşebileceğini belirtti.

Dünyanın en büyük ikinci dijital varlığı olan ETH, özellikle son zamanlardaki gelişmeleriyle kripto yatırımcısının dikkatini toplamış durumda. Blockworks’ün iletişim kurduğu bazı analistlere göre Şanghay, başlangıçtaki arzından dolayı önemli bir satış baskısı görse de, bunun kısa süreçli olduğunu vurguladı. Orta ve uzun vadeye bakıldığı süreçte ise, bu durumun ETH’ye pozitif yansıyacağını belirtti. Ayrıca Blockworks Research analisti olan Dan Smith, ETH’nin PoS zincirinden ziyade staking talebine bağlı “dinamik para çekme kuyruğunu” kullandığı ifadelerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner