Yükleniyor...

Ethereum’da kritik gelişme: Ralli ne zaman başlayacak?

ABD'de spot Ether borsa yatırım fonlarının (ETF) onay almasına rağmen Ether'in fiyat açısından neredeyse hiç hareket etmemesinin iki ana nedeni olabilir .

Ethereum (ETH) üzerindeki satış baskısı azalıyor

ABD’de spot Ether borsa yatırım fonlarının (ETF) onay almasına rağmen Ether’in fiyat açısından neredeyse hiç hareket etmemesinin iki ana nedeni olabilir .

23 Mayıs’ta Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu sekiz spot Ether ETF’sinin kendi borsalarında listelenmesini onayladı. Ether haberden hemen önce yüzde 3,4 düştü, kısa süre sonra yaklaşık yüzde 5 oranında toparlandı. Kripto yorumcusu Zach Rynes, hareket eksikliğinin “onayı satın almak isteyen herkesin zaten satın aldığı” fikrini yansıttığını savunuyor .

resim 51

Kripto yatırımcıları büyük yükselişleri merakla bekliyor!

Ether, SEC‘in tutumunu ETF onaylarına çevirmiş olabileceğini öne süren raporların ardından geçen hafta zaten yüzde 29 artış göstermişti.

Rynes ve diğer pek çok kişi, ETF’ler onaylanmış olmasına rağmen henüz piyasaya sürülme izninin alınmadığını, çünkü bunun aynı zamanda onaylanmış bir S-1 başvurusu gerektireceğini de belirtiyor; bu, şirketin mali durumu ve risk profiline ilişkin ayrıntıları içeren kapsamlı bir belge. sunmayı düşündükleri menkul kıymetlerin yanı sıra.

VanEck, değiştirilmiş S-1 dosyasını SEC’e gönderdi ve analistler, yeniden S-1 onaylarının haftalar hatta aylar sürebileceğini söylüyor. Rynes, Ether için bir sonraki büyük fiyat gücünün, ticarete başladıktan sonra ETF girişleri olacağına inanıyor. Rynes, kripto araştırma şirketi Second Mountain’ın da benzer bir düşünceyi tekrarlaması ile birlikte, “ETF’ler henüz faaliyete geçmedi, dolayısıyla net yeni sermaye girişi hala gelecek” diye yazdı.

Second Mountain , SEC’in ETF’leri onaylamasından hemen önce 23 Mayıs tarihli bir gönderisinde , “İlk haftada potansiyel olarak milyarlara ulaşacak kadar büyük bir sermaye girişi bekliyoruz” dedi. Ancak bazıları bunun hemen bir yükseliş eğilimine yol açmayabileceğini söylüyor. Spot Bitcoin ETF’lerinin 10 Ocak’ta alım satım için onaylanmasının ardından Bitcoin’in fiyatı %15 düştü. CoinMarketCap verilerine göre fiyatın yüzde 30 artışla 51.870 dolara ulaşması 30 gün sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner