Yükleniyor...

Fed yetkilisi: Düzenlenmemiş stablecoin’ler endişe veriyor!

Fed'in üst düzey banka gözlemcisi Michael Barr, düzenlenmemiş stablecoin'ler için endişe duyduğunu ifade etti.

Fed stablecoin

Fed’in üst düzey banka gözlemcisi Michael Barr, düzenlenmemiş stablecoin’ler için endişe duyduğunu ifade etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin merkez bankası olan Fed, çeşitli dönemlerde stablecoin’lere yönelik endişelerini dile getirmişti. Fed, ABD dolarının girdiği tüm alanlarda hakimiyet kurmak ve bu alanlarda söz hakkı sahibi olmak istiyor.

Fed’in söylemlerine bir yenisi, Fed’in üst düzey banka gözlemcisi olan Michael Barr’dan geldi. Barr, Philadelphia’daki bir fintech konferansında açıklamalarda bulundu. Fed yetkilisi, stablecoin’lerin düzenlenmemiş halinden endişe duyduğunu söyledi.

Fed yetkilisi Barr, stablecoin’leri ele aldı

Gün içerisinde, Fed üst düzey yöneticisi Michael Barr bir konuşma gerçekleştirdi. Barr, stablecoinler’i ve CBDC’leri ele aldı. Barr, ABD dolarının girdiği her yerde Fed’in hakimiyet kurma isteğini açık açık dile getirdi.

Barr fed

Fintech toplantısında konuşan Fed yetkilisi, “Federal olarak düzenlenmeyen stablecoin’ler yaygın bir ödeme aracı ve değer deposu haline gelirse, finansal istikrar, para politikası ve ABD ödeme sistemi için önemli riskler oluşturabilirler.

Stablecoin’lerin mevcut durumu hakkında endişe duyduğunu ifade eden Barr, hızlı ve keskin bir düzenleme ihtiyacına dikkat çekti. Barr’ın bir başka değindiği konu ise CBDC oldu. Barr, kendisine sorulan CBDC’nin çıkarılıp çıkarılmayacağı sorusuna, “uzun bir” yol yanıtını verdi. Fed yetkilisine göre, CBDC’nin ilerleyişinde Fed’in tek başına söz hakkı bulunmuyor. Bunun için Washington’un da çabası gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x