Yükleniyor...

Bitcoin CEO’su değil, Exchange Sitesi FirstMeta’nın CEO’su ölü bulundu

Bugünün "flaş haberi" olarak herkesi dilinde dolanan "Bitcoin CEO'su öldü!

Bugünün “flaş haberi” olarak herkesi dilinde dolanan “Bitcoin CEO’su öldü!” cümlesi, çoğu kişi tarafından benim de kulağıma kadar geldi. Fakat çoğu kişi, -özellikle Bitcoin hakkında sadece söylentilere kulak asanlar- bu ortalıkta dolanan haberlerin içeriğine göz atmadan, anında “Bitcoin CEO’su öldü!” şeklinde kulaktan kulağa bu haberi yaymaya başladılar.

Aslında bunun için haberin başlığını yaratan ekibi tebrik etmek gerekir. Çünkü bu şekilde bir haber başlığı ile, “Bitcoin’i daha önceden sadece duymuş” olan bir kitleyi bile harekete geçirmeyi başarabildiler. Fakat bu aksiyon, aslında Türkiye’de Bitcoin ile ilgili ne kadar az bir bilgi birikiminin olduğunu gösteriyor.

Peki aslında “Bitcoin CEO’su öldü!” haber başlığının içeriğinde anlatılmak istenen neydi?

28 yaşındaki Autumn Radtke, First Meta CEO’su, Singapur’daki evinde şüpheli bir şekilde ölü bulundu. ABD doğumlu Radtke, polis tarafından 28 Şubat tarihinde, nedeni belirsiz bir şekilde ölü bulundu. FirstMeta şirketi bu konuyla ilgili olarak, “Şirket CEO’su ve yakın arkadaşımız Autumn Radtke’nin ölümü, FirstMeta ekibi olarak bizi çok üzdü ve şoke etti.” açıklamasında bulundu.

Wall Street Journal’in yaptığı röportajda, şirket direktörü Douglas Abrams, Radtke’nin ölüm nedeninin “hâlâ araştırma aşamasında” olduğunu belirtti.

Radtke, 2012’de FirstMeta’da başladığı görevinden önce; Apple şirketinde, Johns Hopkins Üniversitesi Laboratuvarlarına bulut işletim sistemi kurmak üzerine bir çalışma gerçekleştirmişti. Yine Radtke’nin LinkedIn profiline göre, teknoloji girişimleri Xfire ve Geodelic Systems’te iş geliştirme görevinde bulunmuştu.

Bu gelişmeler ışığında, Bitcoin dünyası son haftalarda nefes kesici haberlerle sarsıldı. Mt.Gox’un iflas korumasına başvurması ve FlexCoin Bitcoin Bankası’ndaki Bitcoinlerin hackerlar tarafından çalınması gibi olaylar yaşandı. Dileriz Bitcoin gelişimini hızlı bir şekilde sürdürür.

Öne çıkarılan görsel, LinkedIn’den alınmıştır.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x