FIS, CBDC Strateji Başkanı Gizliliğin Öncelik Olduğunu Söyledi • Coinkolik
Yükleniyor...

FIS, CBDC Strateji Başkanı Gizliliğin Öncelik Olduğunu Söyledi

FIS, CBDC strateji başkanı gizliliğin birinci öncelik olduğunu söyledi.

Ingiltere Merkez Bankasi CBDC

FIS, CBDC strateji başkanı gizliliğin birinci öncelik olduğunu söyledi.

FIS CBDC ve dijital varlık stratejisi başkanı Julia Demidova, Dijital Sterlin için gizliliğin önemli bir öncelik olduğunu belirtti. Bununla birlikte Demidova, konuya dair açıklama yaptı.

FIS Strateji Başkanından CBDC Gizliliğine Dair Açıklama Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FIS CBDC ve dijital varlık stratejisi başkanı Julia Demidova, Dijital Sterlin için gizliliğin önemli bir öncelik olduğunu belirtiyor. İngiltere Merkez Bankası’nın strateji başkanının, Birleşik Krallık’ta gelişen kripto ortamında, gizlilik konusuna verdiği önemi ortaya koydu.

Tanzanya CBDC Arastirmasinin Sonucunu Bekliyor

Demidova’ya göre, İngiltere Merkez Bankası’nın dijital para birimi olan CBDC, gizlilik konusunda büyük bir odak noktası olacak. CBDC’ler aracılığıyla merkez bankaları ve düzenleyiciler, işlemlerin görünürlüğünü artırabilir ve aynı zamanda bireylerin mahremiyetini korumayı hedefliyorlar. Bank of England’ın Dijital Sterlin’i hayata geçirmesi durumunda, kullanıcı mahremiyetine saygı göstermek için uygun önlemler alınması gerekeceğine dair açıklamalar yetkililer tarafından geldi.

FIS, küresel bir finansal hizmetler şirketi olup 2019 yılında ödeme devi WorldPay’i yaklaşık 43 milyar dolara satın almıştır. Demidova, CBDC‘nin başlatılmasının çeşitli teknik, düzenleyici ve politika odaklı zorlukları olduğunu kabul ediyor. CBDC‘yi altyapılarına entegre etmek için sektör paydaşlarının işbirliği yapması gerekecek ve tüccarların satış noktası terminallerine CBDC seçeneklerini eklemeleri gerekecektir. CBDC’nin piyasaya sürülmesi zaman alabilir ve önemli bir planlama gerektirecektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x