IMF, CBDC'leri Ön Plana Çıkarıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

IMF, CBDC’leri Ön Plana Çıkarıyor

Uluslararası Para Fonu (IMF), CBDC'lerin yetersiz kullanımını önlemeyi ve birlikte çalışabilirlik durumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

IMF CBDC blockchain

Uluslararası Para Fonu (IMF), CBDC‘lerin yetersiz kullanımını önlemeyi ve birlikte çalışabilirlik durumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Stablecoin‘lerin artan kullanımı ve popülaritesi, ülkelerin merkez bankalarını CBDC‘lere yöneltti. Merkez bankası dijital para birimi (CBDC), dijital varlık ticaretini ve dijital finansı oluşturmada kilit rol oynuyor. Henüz başlangıç aşamasında olan CBDC’lere bir destek de IMF’den geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

IMF, CBDC‘ler üzerinde çok çalıştıklarını ve bu altyapı konseptini küresel çapta uyum içerisinde yürütmeyi hedeflediklerini aktardı.

IMF, CBDC için Çok Çalışıyor

Uluslararası Para Fonu (IMF) Genel Müdürü Kristalina Georgieva, Fas‘ta bir konferansa katıldı. Georgieva, oluşturmayı planladıkları platform ile CBDC‘lerin yetersiz kullanımını ortadan kaldırmayı amaçladıklarını iletti.

CBDC‘ler üzerinde çok çalıştıklarını aktaran Georgieva, birlikte çalışabilirlik ve uyum süreçlerine odaklandıklarının mesajını verdi. IMF, daha fazla ekonomik parçalanmayı önlemenin ve uyumlu bir altyapıyı ortaya çıkarmanın planını yapıyor.

Küresel çapta azalan nakit kullanımı ve kripto tarafına yönelen ilgi ile birlikte CBDC‘lere yönelimde de artış yaşandı. Birçok para politikası kurumu, merkez bankalarının dijital para birimlerini araştırıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Georgieva, CBDC‘lerin gelişimini ve uyum sürecini birlikte sürdüreceklerini aktardı. IMF Genel Müdürü, CBDC’ler hakkında, ileriye dönük umutlu sinyaller verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x