Stablecoin İhraççısı Kendi Ağını Oluşturacak • Coinkolik
Yükleniyor...

Stablecoin İhraççısı Kendi Ağını Oluşturacak

Algoritmik stablecoin ihraççısı Frax Finance, Fraxchain isimli kendi ağını başlatmaya hazırlanıyor.

blockchain frax finance

Algoritmik stablecoin ihraççısı Frax Finance, Fraxchain isimli kendi ağını başlatmaya hazırlanıyor.

Terra USD benzeri bir algoritmik stablecoin olan Frax, 1 milyar dolara yakın bir piyasa değerine sahip. Piyasa değerine göre en büyük onuncu stablecoin olan Frax’ın arkasındaki ekip ise proje geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Frax Finance, Ethereum katman-2 protokolünde Fraxchain isimli bir blockchain başlatmayı planlıyor.

Stablecoin İhraççısı, Kendi Ağını Oluşturmaya Odaklandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

1 milyar dolar piyasa değerine sahip stablecoin olan Frax’ın arkasındaki ekip, katman-2 projesi Fraxchain’e odaklandı.

Frax Finance, merkeziyetsizliğin güçlü oduğuna sık sık vurgu yapmasıyla biliniyor. Algoritmik stablecoin ihraç eden ekip, Terra krizi döneminde yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Terra USD‘nin de algoritmik yapıda olması ve büyük bir çöküş yaşaması, benzer yapıdaki stablecoin’lere yönelimi azaltmıştı.

Ancak Frax Finance, proje geliştirmelerine devam edeceğinin sinyalini verdi. Bu kapsamda ekip, merkeziyetsiz sözleşmeler platformu oluşturmaya yönelecek.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Frax kurucusu Sam Kazemian, “Fraxchain, esasen tüm Frax ekosisteminin ve kazandığımız tüm çekiş ve kullanımın doruk noktasını temsil ediyor.” dedi.

Fraxchain isimli ağın yıl sonuna kadar piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ağ yönetişiminde ise Frax Shares (FXS) token sahipleri yer alacak. FXS, günü yüzde 10 yükselişle geçiriyor. Haber etkisi FXS’in en çok yükselen coin’ler arasına girmesinde etmen oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x