Altcoin'ler Kıpır Kıpır: Piyasaya 'Can Suyu' Geldi! • Coinkolik
Yükleniyor...

Altcoin’ler Kıpır Kıpır: Piyasaya ‘Can Suyu’ Geldi!

BlackRock'ın ETF başvurusu ile birlikte hareketlenen kripto piyasası, Binance US ve SEC arasındaki uzlaşma ile rahat bir nefes aldı.

kripto piyasasi

BlackRock‘ın ETF başvurusu ile birlikte hareketlenen kripto piyasası, Binance US ve SEC arasındaki uzlaşma ile rahat bir nefes aldı.

Kripto para piyasası, 2023‘ün başından bu yana neredeyse tüm piyasa hareketliliğini haber etkisiyle gerçekleştirdi. Olumsuz haber akışında düşen piyasa, gündeme düşen çeşitli anlaşma ve girişim haberleriyle can suyu buldu. SEC tarafından Binance’e ve Coinbase’e dava açılması, kripto piyasasını büyük bir düşüşe sürüklemişti. Ancak, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın ETF başvurusu piyasaya can suyu oldu. Bugün gündeme düşen Binance US ve SEC uzlaşması ise piyasanın yukarı yönlü hareketine zemin hazırladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Piyasadaki haber akışları, altcoin’lere yüzde 20‘nin üzerinde bir yükseliş ortamı hazırladı.

Altcoin’ler, Güçlü Bir Toparlanma Sergiledi

Kripto para piyasası olumlu haber akışlarının ardından yükselişe geçerken, altcoin’lerde ortalama yüzde 20’lik bir toparlanma görüldü. Bazı altcoin’ler ise ayrışarak, yükselen trende oturdu.

Coinglass’tan alınan verilere göre, son 24 saat içerisinde yaklaşık 90 milyon dolarlık likidasyon gerçekleşti. Bu likidasyonlar düne kadar long işlem ağırlıklı olurken, dün itibariyle short pozisyonlara kaydı. 90 milyon dolarlık likidasyonun yaklaşık 70 milyon dolarını short pozisyonlar oluşturdu. En büyük likidasyonlar ise BTC, ETH ve XRP tarafında gerçekleşti.

Günün en çok yükselen popüler altcoin’leri ise dikkat çekti. Kısa süre önce kripto piyasasına giren ve ilgiyi üzerinde toplayan Sui (SUI), günü yüzde 20‘ye yakın bir yükselişle geçiriyor. Dün ortalama 0,625 dolar fiyatta hareket eden SUI, bugün 0,75 dolara kadar geldi. Popüler kripto para günün dikkat çeken altcoin’lerinden birisi oldu. Diğer taraftan Frax Shares (FXS) ise günü yüzde 17’ye yakın bir yükselişle geçiriyor. FXS, haber etkisini de arkasına alarak dikkat çeken altcoin’ler arasına dahil oldu. FXS’in ekibi, kendilerine ait merkeziyetsiz akıllı sözleşmeler platformunu ve blockchain’ini çıkaracaklarını duyurdular. Bu haber FXSte yükseliş trendini ortaya çıkarttı.

Günün öne çıkan diğer kripto para birimleri ise şu şekilde;

  • SafePal (SFP), günü yüzde 18’e yakın bir yükselişle geçiriyor.
  • Acala (ACA), günü yüzde 15’in üzerinde bir yükselişle geçiriyor.
  • TrueFi, günü yüzde 15’e yakın bir yükselişle geçiriyor.

Genel görünüme bakıldığında, BTC 26.500 doların üzerinde ve ETH de 1.740 dolara yakın hareketlilik gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x