Fransa, Kara Para Aklama Nedeniyle Binance'e Soruşturma Açtı • Coinkolik
Yükleniyor...

Fransa, Kara Para Aklama Nedeniyle Binance’e Soruşturma Açtı

Fransa, kara para aklama gerekçesiyle Binance'e dava açtığını açıkladı.

binance

Fransa, kara para aklama gerekçesiyle Binance’e dava açtığını açıkladı.

Paris savcısınını açıklamasına göre, Binance’in yerel müşterilere yasa dışı bir şekilde dijital varlık hizmetleri sağladığını ve kötü kara para aklama kontrolleri uyguladığını ifade etti. Yerel makamlar tarafından dijital varlık hizmetlerinin yasadışı sağlanması ve ağırlaştırılmış kara para aklama eylemleri nedeniyle soruşturma altında bulunuyor.

g7 gorusmesi sonrasi fransadan ilk adim kripto para duzenlemeleri geliyor

Paris Cumhuriyet Başsavcılığı Konu Hakkında Açıklama Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Paris Cumhuriyet Başsavcılığı, “Arama sırasında toplanan belgesel ve bilgisayar unsurlarının artık derinlemesine bir çalışmanın konusu olması gerekecek” dedi. Ayrıca haber, Binance’in, şirketin ülkenin kara para aklamayı önleme (AML) kurallarına uyduğunu gösteren bir lisans alamayınca Hollanda’dan ayrıldığını duyurmasıyla geldi.

SEC kriziyle son günlerde gündemde olan Binance’e bir darbe de Fransa’dan geldi. Düzenleyiciler ve hükümetler ile başı derde giren Binance’in nasıl bir çözüm yolu izleyeceği, kripto ekosistemi tarafından merak ediliyor.

Binance tarafı ise olayı, “Fransa’da bu ziyaretler, tüm finansal kurumların uyması gereken düzenleyici yükümlülüklerinin bir parçası” şeklinde dile getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x