Yükleniyor...

Fransa Kripto Paraları da İlgilendiren Yasalar için Adım Attı

Fransız Milletvekilleri kripto paraları da ilgilendiren yasalar için uyumlu adımlar atıyor.

fransa

Fransız Milletvekilleri kripto paraları da ilgilendiren yasalar için uyumlu adımlar atıyor.

Ülke Senatosu tarafından yapılan bir açıklamaya göre, önemli bir yasama komitesindeki milletvekilleri, kripto promosyonlarını influencer’lar aracılığıyla kısıtlayan yeni kuralları oybirliğiyle kabul ettiler.

Fransa Senatosundan Çıkan Kripto Uyum Yasaları Oy Birliği ile Geçti

Ulusal Meclis’te müzakereleri yürüten Arthur Delaporte ve Stéphane Vojetta’nın yaptığı açıklamaya göre, anlaşma, Finansal Piyasalar Kurumu’na kayıtlı olan herhangi bir kripto şirketinin ürünleri için reklamlara izin veriyor. Bu, daha önceki kurallara göre daha esnek bir yaklaşımı temsil ediyor.

Fransa kripto

Kozmetik ve kumar gibi alanları içeren ücretli pazarlama faaliyetlerini düzenleyen yeni yasa, Avrupa’da sosyal medya fenomenlerini düzenleyen ilk yasa olabilir.

Yasa tasarısının bir meclis taslağı, influencer’lar aracılığıyla kripto tanıtımını lisanslı dijital varlık şirketleriyle sınırlama yoluna gidebilirdi.

Senatörler, sosyal medya influencer’larının tescil almış herhangi bir şirketin, şu anda Binance ve Bitstamp gibi onlarca şirketi içeren daha geniş bir kategorideki tanıtımlarına izin verilmesi gerektiğini söyleyerek daha az kısıtlama olacak şekilde desteklediler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner