Yükleniyor...

FTX, Dubai operasyonları için talepte bulundu

FTX, ABD'deki yapılandırma sürecinden Dubai'nin ayrılmasına dair bir talep iletti.

ftx

FTX, ABD’deki yapılandırma sürecinden Dubai’nin ayrılmasına dair bir talep iletti.

2022’nin Kasım ayında iflas ettiğini açıklayan FTX, Dubai koluyla ilgili yeni bir talepte bulundu. Şirket, Dubai’de devam eden faaliyetlerini ABD’deki yapılandırma sürecinden ayrılmasını istiyor. Ayrıca, Dubai’nin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yasalarıyla ilgili açıklamalar yapan FTX, ödenmemiş borçlar ve zamanlama konularına parmak bastı.

FTX yeniden

İflas birimiyle iletişime geçildi

Çeşitli kuruluşlar hakkında iflas başvurusu gerçekleştiren FTX, Dubai faaliyetlerini de dava sürecine katmıştı. Borsa, bu süreç boyunca ve BAE iflas başvurusundan önce herhangi bir hamle yapmamıştı. İflas birimi, bu durumlardan dolayı operasyonları düzeltmek için herhangi bir çalışmada bulunmayacağını belirtti.

FTX tarafından yapılan açıklamaya göre, FTX Dubai’nin borçlarını ödeme konusunda yeterli güce sahip olmadığını ifade etti. En kritik söylemlerden biri ise BAE yasalarıyla ilgili tasfiye süreci ve alacaklılara olan ödemeler şeklinde yer alıyor. Ek olarak, küresel çaptaki faaliyetlerine devam eden FTX, borsayı yeniden işletmek konusunda kararlı görünüyor. Bu planlamanın etkisi, borsanın token’ı olan FTX’in fiyat hareketlerinde net bir şekilde gözlemleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x