Yükleniyor...
Sponsored

Gala (GALA) Coin Nedir? Gala Coin Geleceği, Grafik, Hedef, Yorum

GALA, Gala Games'e güç veren Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir.

gala

GALA, Gala Games’e güç veren Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. Oyunculara oyunlarının kontrolünü geri vererek oyun endüstrisinde devrim yaratmayı amaçlayan bir platformdur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gala, oyun dünyasını yeniden tanımlama hedefiyle 2019 yılında Eric Schiermeyer tarafından başlatıldı. Şirket, “Gerçekten dünyanın en büyük merkezi olmayan oyun platformunu inşa ediyoruz. Yerel yönetim, gücün, sorumluluğun ve ödüllerin oyuncuların eline verilmesi anlamına gelir” diyor. Platform, büyük ve bağımsız bir blok zinciri node ağı tarafından desteklenen bir blok zincir oyunları ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

Gala (GALA) Coin Nedir?

GALA jetonları, Ethereum blok zincirinde çalışan ve ERC-20 standardına uygun Gala Games Ekosisteminin dijital yardımcı token’larıdır. Daha spesifik olarak, iade edilmeyen yardımcı program belirteci kriptografik olarak güvence altına alınır ve ekosistemdeki katılımcılar arasında bir değişim aracı olarak kullanılır. Bu, madeni paranın, nasıl kullanılacağı üzerinde tam kontrole sahip olan kullanıcılar arasında aktarılabilir olduğu anlamına gelir.

Kullanıcılar genellikle GALA veya ether (ETH) içinde bir düğüm satın alabilecekleri ve ardından Gala Games platformunda hangi oyunların yayınlanacağına oy verebilecekleri konusunda heyecan duyuyorlar. Bu, bir kullanıcının yönetim oylarına katılma yeteneğinin (geliştirme ve oynanış yönünü yönlendirebilecek) Gala Oyunları ekosisteminin genel gidişatı üzerinde bir etkisi olduğu için önemlidir.

Bir sahip, bir puan sistemine göre GALA ile ödüllendirilir – bir node’u bir döngüde en az altı saat çalıştıran 1 puan alır; en az altı saat çalışan yönlendiren düğümler 0,1 puan alır.

Gala Games’in ayrıca, kullanıcıların farklı özelliklere sahip avatarları satın alabilecekleri VOX adlı bir NFT projesi var. 26 Kasım’da Mirandus adlı başka bir Gala oyunundan ilham alan yeni VOX avatarları ortaya çıktı. Bu yeni avatarlardan birine sahip olan oyuncular, Town Star’da günlük ödüller almaya hak kazandılar.

Ethereum blok zincirinde tutulan öğelere, çeşitli açık kaynaklı ve kriptografik olarak güvenli cüzdanlar ve depolama mekanizmaları kullanılarak erişilebilir. Gala Games, Gala Games Node Ekosistemi için uzun vadeli vizyonlarının, her biri birden fazla oyun üzerinde çalışan ve node ağına bırakılacak sabit bir NFT akışı yaratan birden fazla oyun stüdyosu olduğunu belirtti.

8 Ocak’ta, ikinci parti Town Star Node lisanslarının “önümüzdeki iki hafta içinde bir noktada” kullanıma sunulacağını duyurdu ve kullanıcılara iki saatlik bir pencereden 48 saat önce haber verildi. Bu, ilk partinin geçen Kasım ayında beş dakikadan kısa bir sürede satılmasından sonra geldi.

Gala Games’ın Farkı Nedir?

Gala Games tek oyundan ibaret değil. Daha ziyade, eğlenceyi ilk sıraya yerleştiren ve arka planda blockchain yapısı sunan bir dizi oyundan oluşuyor. Şu anda oynanabilir haldeki tek oyunları olan Town Star, tarayıcı üzerinde çalışan bir şehir simülasyonu. Oyuncular, tıpkı SimCity oyunundaki gibi bir kasabayı yönetiyor, ancak Town Star’da kasabanın tek sahibi kendileri oluyor.

VOX, Gala Games’in koleksiyon amaçlı üretilen NFT avatar grubundan oluşuyor. Her VOX benzersiz yapıda ve kimi VOX’lar diğerlerinden daha nadir bulunuyor. İlk dağıtımda, ortalama 0,0888 ETH fiyattan 8.888 VOX dağıtıldı. Yazı hazırlanırken VOX, yaklaşık 280 dolara denk geliyordu. Town Stars için üretilmiş olsa da VOX, NFT avatar olmasının yanı sıra başka özellikleri de var. Yatırımcılar GALA token’ları kilitleyebiliyor ve VOX avatarlarını kullanarak VOXcoin kazanabiliyorlar. VOX sahipleri ayrıca kendi FBX dosyalarına sahip oluyor. Bu dosya ile avatarlar canlandırılabiliyor ve hatta üç boyutlu yazıcıdan çıktı almak mümkün oluyor.

Başka oyunlar da geliştirme aşamasında. Fantastik Orta Çağ evreninde geçen, Fortified isimli bir PvP kule savunma oyunu hazırlanıyor. Oyuncular en iyi kule savunma stratejilerini oluşturmak için yarışıyor.

Beş oyuncu tarafından yönetilen devasa bir dünyada geçen Mirandus isimli bir de fantezi rol yapma oyunu (RPG) planlanıyor. Kullanıcılar oyun içi varlıklara sahip olabiliyor ve oyun içi arazilerden pay alabiliyorlar.

Savaş halindeki bir galakside geçen bilim kurgu strateji oyunu, Echoes of Empire da geliştirilme aşamasında. Oyuncular kendi uzay gemilerine sahip olacak ve galaksinin belirli bölgelerini kontrol edebilecekler.

Spider Tank Project ise, oyuncuların birbirleriyle savaşmak için “örümcek tankı” kullanmalarını sağlayan çoklu oyuncu destekli online savaş arenası. Oynaması ücretsiz (F2P) bir yapım olsa da, oyun içi kazanç mekanizmaları yer alacak. 2021 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bahsi geçen bu oyunların geliştirilmesinde en önemli bileşen topluluk tarafından yapılan geri bildirimler. Zira Gala Games, Discord üzerinden toplulukla iletişim halinde kalıyor ve yenilikleri test ediyor. Böylece katılımcılar, oyunun geliştirilmesinde hangi yolun takip edileceği ve tasarımın ne yönde şekilleneceğini belirliyor.

Kullanıcılar Gala ağını desteklemek için Gala Node’larını çalıştırabiliyor. Karşılığında GALA token, sınırlı sayıda üretilen NFT’ler ve diğer fırsatlarla ödüllendiriliyorlar. Gala Node ekosistemi İş İspatı (Proof-of-Work, PoW), Hisse İspatı (Proof-of-Stake, PoS) ve Depolama İspatı (Proof-of-Storage) olmak üzere üçlü ispat düğüm sisteminden oluşuyor. PoW; 50.000 NFT hakkını elinde bulunduran birinci seviye düğüm (node) olan Kurucu Düğümlerle (Founder Nodes) gerçekleşir. Bunlar ağın erken dönem destekçileridir ve sıradaki tüm oyunların NFT’lerinden ve düğüm lisansları için tahsis edilen GALA token’dan alacaklar. PoS, akıllı sözleşmekiralama” yapısı üzerinden belirli oyunlar için çalışan ücretli düğümlerden oluşur. Depolama İspatı ise, oyunların tamamen node ekosisteminde barındırılmasına olanak tanıyan ve Amazon S3 gibi merkezi barındırma çözümlerine olan güveni ortadan kaldıran ücretsiz düğümlerdir.

GALA Coin Analizi

GALA’nın bu yıl dünyanın en büyük kripto para borsalarından birinde listelenmesi, token’ı destekleyebilirdi. Dahası, e-sporun yükselişi ve blok zinciri teknolojisinin sektöre entegrasyonu da bu kripto için hoş geldiniz haberi olarak gelebilir.

Report Linker tarafından yayınlanan Küresel Oyun Pazarı 2021-2025 raporuna göre, oyun sektörü 2021-2025 döneminde 125,65 milyar dolar büyümeye ve yıllık %12’lik bir bileşik büyüme oranıyla ilerlemeye hazırlanıyor.

GALA kripto para tokeninin benzersiz yanı, kendi Kurucu Node’ları tarafından güvence altına alınan bir ağ üzerinde çalışmasıdır.

Ayrıca Gala Oyunları tek bir oyun değildir. Bir dizi farklı blockchain oyunu sunar. Lansmanından bu yana proje, aylık 1,3 milyon aktif kullanıcı topladı ve 26.000 NFT sattı (en pahalı ürün, şaşırtıcı bir şekilde 3 milyon dolar değerinde).

Diğer GALA madeni para haberlerinde Gala Games, Mart 2021’de Ethereum uyumlu blok zinciri ağları oluşturmak ve bağlamak için bir katman-2 ölçeklendirme protokolü olan Polygon ile bir ortaklığa girerek GALA’nın işlem ücretlerinde bir düşüşten yararlanmasını sağladı.

13 Aralık’ta şirket, blockchain oyun ve metaverse projeleri geliştirmek için yatırım firması C2 Ventures ile 100 milyon dolarlık yeni bir ortak fon kurduğunu duyurdu.

Gala Games Ekosistemi için başka herhangi bir olumlu haber projeye ekstra bir destek verebilir, ancak Gala Games token’ına yatırım yapmadan önce, ilerlemeye karar vermeden önce önemli riskleri hesaba katmak ve fiyatı kendiniz düşünmek çok önemlidir. Gala Oyunları, Temmuz 2019’da piyasaya sürüldü ve bu onu nispeten yeni bir proje haline getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x