Yükleniyor...

Galois Capital, Fonlarının Yarısını Kurtaramadı

Kripto hedge fonu Galois Capital, fonlarının yarısının FTX borsasında sıkışıp kaldığını yatırımcılarına iletti.

Galois Capital Fonlarinin Yarisini Kurtaramadi

Kripto hedge fonu Galois Capital, fonlarının yarısının FTX borsasında sıkışıp kaldığını yatırımcılarına iletti.

Kripto para borsası FTX‘in çökmesiyle birlikte, yatırım şirketlerinin fonları da sıkıntılı süreçlere girdi. FTX ve Alameda, uzun süredir kripto endüstrisinde oldukça güçlü kardeş şirketler oldular. Ancak yaşanan son olayların ardından, iki şirket de iflasını duyurdu. Bu şirketler ile ilişkisi olan ya da ortak çalışma yürüten kuruluşlar, varlıklarını çöken şirketlerden kurtarmanın yollarını araştırıyor. Bu şirketlerden biri olan Galois Capital, fonlarının yarısının çöken borsada sıkıştığını kabul etti.

Galois Capital, FTX Olaylarına Değindi

Kripto hedge fonu şirketi Galois Capital, kullanıcılarını FTX olayları hakkında bilgilendirdi. Diğer şirketlerin uyguladığı method olan Bahama yöntemine, Galois dahil olmadı. Bu yöntem, çöken şirketlerin merkezi olan yerden kaynak alım işlemi oldu.

Hedge fonu şirketinin kurucu ortağı Kevin Zhou, yatırımcılarıyla son günlerde aktif bir iletişim kurdu. Zhou, yatırımcılarına FTX‘den bir miktar fon çekebildiğini ancak fonların neredeyse yarısının içerde sıkışıp kaldığını aktardı.

Zhou, içerde sıkışan fonları kurtarmak için yoğun bir mesai harcayacaklarını dile getirdi. Ayrıca Zhou, FTX’in herhangi bir iflas koruma talebinde bulunması halinde şirketinin alacaklı listesinde yer alacağını da sözlerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x