GameFi projeleri atağa kalktı: Yükselişteler! • Coinkolik
Yükleniyor...

GameFi projeleri atağa kalktı: Yükselişteler!

Bitcoin (BTC) düşüşüne rağmen hareketlenen GameFi projeleri, güne damga vuran yükselişlere imza attılar.

GameFi kripto

Bitcoin (BTC) düşüşüne rağmen hareketlenen GameFi projeleri, güne damga vuran yükselişlere imza attılar.

Kripto para piyasası son yıllarda döngüsel olarak ilerliyor. Ayı piyasası, boğa piyasası ve trendler sektöre yön veriyor. Geçtiğimiz haftanın en önemli trendi SocialFi projeleri oldu. Stars Arena, ekim ayına damga vuran bir yükselişe imza attı. Ancak projenin hacklenmesi, SocialFi furyasını da sekteye uğrattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yıllar öncesinin trendlerinden birisi olan GameFi tarafında ise hareketlilik var. Günün en çok yükselen kripto paraları GameFi tarafından geldi.

GameFi trendi, kan kaybetti

Binance ve CoinMarketCap verilerine göre, günün en çok yükselen kripto para birimleri arasında GameFi yoğunluğu bulunuyor.

P2E (Play to Earn: Oyna kazan) modeline veya metaverse işleyişine sahip olan GameFi projeleri, bir dönemin en popüler trendi olmuştu. Ancak ayı piyasası ve projelerin başarısız tokenizasyonları bu trendi sekteye uğrattı. Oyna kazan modelinin tokenizasyon ile desteklenememesi ve projelerin yeterli ilgiyi görmemesi trendin oldukça kısa sürmesini sağladı.

Efe Bulduk da geçtiğimiz günlerde GameFi trendini eleştirmişti. Bulduk, GameFi projelerinin başarısızlığıyla ilgili olarak, “Katılım sağlayan kullanıcılara sanki hiçbir şey yapmadan, sadece oyun oynayarak hayatınızı sürdürebilirsiniz izlenimi verildi.” dedi.

Tüm bu eleştirel bakışa rağmen GameFi projelerinin yoğun çabası devam ediyor. Projeler, sürekli olarak geliştirme çabası içerisindeler. Diğer taraftan, GameFi trendinden YGG, MC, BNX, LOKA ve GODS gibi projeler yükseliş yaşayarak güne damga vurdu.

Günün yükselen GameFi projeleri

Günün en çok yükselen GameFi projesi olan YGG, yüzde 11’e yakın bir yükselişe imza attı. Yield Guild Games (YGG), oyna kazan modelinde NFT’lere yatırım yapılabilmesiyle öne çıkıyor. Diğer GameFi projelerinden farklı olarak DAO yapısıyla ön plana çıkıyor.

GameFi

MC ise günün en çok yükselen ikinci kripto para birimi oldu. MC, güne yüzde 10’luk bir yükselişle damga vurdu. Merit Circle (MC), en yeni GameFi projelerinden birisi olarak gösteriliyor. Proje, blockchain odaklı bir oyun içi ekosistem sunarak dikkat çekiyor. Projenin odağında NFT’lerin ve oyun varlıklarının ticareti yer alıyor.

Günün en çok yükselen üçüncü GameFi projesi ise GODS oldu. GODS, yüzde 8’lik yükselişle dikkatleri üzerine çekti. Gods Unchained (GODS), blockchain tabanlı bir kart oyunu olarak biliniyor. Proje, NFT’ler üzerinden sanal bir ortam oluşturuyor.

Diğer yükselen kripto paralar ise sırasıyla şu şekilde; BNX yüzde 6’lık bir yükseliş, LOKA yüzde 3’lük bir yükseliş.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x