Yükleniyor...

Gate io, ABD’de Yerel Lisanslar Aldı

Gate io'nun ABD kolu Gate US, birkaç ABD eyaletinde faaliyet göstermek için lisanslar aldığını duyurdu.

Gate io ABDde Yerel Lisanslar Aldi

Gate io’nun ABD kolu Gate US, birkaç ABD eyaletinde faaliyet göstermek için lisanslar aldığını duyurdu.

FTX‘in ABD kolu olan FTX,US’in Kasım ayı başında iflasa sürüklenmesinin ardından piyasada büyük bir boşluk oluştu. Birçok kripto borsası, likidite krizinin düğümlerini çözmek için şirket stratejilerini yeniliyor. Gate.io’nun ABD kolunu oluşturan Gate US da büyümek amacıyla Coinbase, Kraken, Binance US ve Gemini gibi ABD’de kayıtlı hacme göre diğer borsaların arasına katılıyor.

Gate io, ABD Hizmetlerini Genişletiyor

Gate US, yerel lansmanına kadar FinCEN’den bir para hizmeti işletme lisansının yanı sıra “birkaç” ABD eyaletinde faaliyet göstermek için lisanslar aldığını söyledi.

Gate.io’nun kurucusu ve başkanı Dr. Lin Han, 19 Aralık’ta yaptığı bir açıklamada; Gate US’in artık ülkenin kara para aklama ve mali suçlar bekçisi olan Mali Suçları Uygulama Ağı’na (FinCEN) bir para hizmetleri işletmesi olarak kayıtlı olduğunu duyurdu.

Han, borsanın faaliyet göstermek için bazı para iletim lisansları veya benzerlerini aldığını ve şu anda daha fazlasını elde etmek için çalıştığını da sözlerine ekledi.

Gate US hangi eyaletlerden lisans aldığını açıklamadı ve bu aşamada henüz ülkeden kullanıcı kabul etmediğini söyledi. Ancak kullanım koşulları New York, Hawaii ve Porto Riko’da ikamet edenlere açık olmayacağını belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner