Yükleniyor...

Genesis, İflas Başvurusunu Önlemek için Çalışıyor

Genesis, iflastan kaçınmak amacıyla, alacaklılar ve yeniden yapılandırma avukatlarıyla görüşüyor.

Genesis Iflas Basvurusunu Onlemek icin Calisiyor

Genesis, iflastan kaçınmak amacıyla, alacaklılar ve yeniden yapılandırma avukatlarıyla görüşüyor.

FTX’in çöküşü kripto sektöründe bulaş etkisi yaratmaya devam ediyor. Özellikle, yatırım varlık yönetim şirketleri likidite problemleriyle karşı karşıya kaldı. Bunlardan birisi de Genesis oldu. Kripto borç verme platformu Genesis Global Capital, 16 Kasım’da para çekme işlemlerini durdurdu ve yeni likidite kaynakları aramaya başladı. Daha sonra kripto şirketi Genesis, fon bulamadığı takdirde iflas edeceğini duyurdu.

Genesis, İflasın Önüne Geçmek için Görüşmeler Yapıyor

ABD’li kripto şirketi Genesis, firmanın alacaklılarının iflası önlemek için yeniden yapılandırma avukatlarıyla organize olduklarını bildirmesinin ardından iflastan kaçınmaya çalıştığını söyledi.

Bloomberg’te yer alan habere göre, Proskauer Rose ve Kirkland & Ellis hukuk firmalarına, kripto borsası FTX’in iflasa doğru hızlı inişine benzer bir durumdan kaçınmak isteyen alacaklı grupları tarafından danışıldığı belirtildi.

Genesis Trading

Bir Genesis sözcüsü, “Amacımız, borç verme işindeki mevcut durumu herhangi bir iflas başvurusuna gerek kalmadan çözmektir” dedi.

Genesis’in geçici CEO’su Derar Islim, haberde bildirildiği üzere şunları söyledi:

“Kredi işimizin genel likiditesini destekleyen ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan bir çözüm üzerinde anlaşmak için potansiyel yatırımcılar, Gemini ve DCG dahil olmak üzere en büyük alacaklılarımız ve borçlularımızla görüşmelere başladık”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner