Yükleniyor...

Goldman Sachs’in Kripto Paralara İlgi Duyması Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Goldman Sachs, şirketin blockchain ve kripto paralar ile ilgili iyimser görüşünü ortaya koyan dijital varlıkların başkanı olarak, yatırım bankası iç finansman operasyonları için eski bir genel müdür olan Mathew McDermott'u atadı.

goldman sachs in kripto paralara ilgi duymasi bitcoin icin ne anlama geliyor

Goldman Sachs, şirketin blockchain ve kripto paralar ile ilgili iyimser görüşünü ortaya koyan dijital varlıkların başkanı olarak, yatırım bankası iç finansman operasyonları için eski bir genel müdür olan Mathew McDermott’u atadı.

Son zamanlarda, Goldman Sachs, yatırım bankası iç finansman operasyonları için eski bir genel müdür olan Mathew McDermott’u kripto para varlıklarının başına atadı. Göreve atandıktan kısa bir süre sonra, çokuluslu yatırım bankası ve finansal hizmet şirketinin blockchain ve dijital varlıklar hakkındaki inançlarını gösteren birkaç şeyi açıkladı. Bitcoin ekosistemi gelişiyor ve Goldman Sachs’ın blockchain teknolojisi ve kripto para birimine kurumsal ilgiyle Bitcoin’in gelişmeye devam etmesini bekleyebilirsiniz.

Mathew McDermott, Blockchain ve Kripto paraların Geleceği Konusunda İyimser

McDermott, “Önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde, tüm varlıkların ve yükümlülüklerin bir blok zincirine özgü olduğu ve tüm işlemlerin yerel olarak blok zincirinde gerçekleştiği bir finansal sistem görebilirsiniz” dedi.

“Öyleyse bugün fiziksel dünyada yaptığınız şeyi dijital olarak yapıp büyük verimlilikler yaratıyorsunuz. Ve bu borç ihracı, menkul kıymetleştirme, kredi oluşturma olabilir; esasen dijital bir finans piyasaları ekosistemine sahip olacaksınız, seçenekler oldukça geniş.” diye açıkladı. Goldman Sachs’taki kripto para varlıkları başkanının yorumları herhangi bir gösterge ise, yakın gelecekte finans kurumlarının mevcut süreçlerini dijitalleştirdiğini görebiliriz.

Blockchain’in benimsenmesi, devam eden küresel salgının ortasında büyüyor.
Küresel salgının ortasında, dünyanın her yerindeki düzenleyiciler, işletmelerin insanlarla insana teması gerektirmeyen çalışmalarına izin vermek için daha güvenli yollar arıyor.

Çoğu kripto para biriminin temelini oluşturan blok zinciri teknolojisinin, teknoloji evrak ihtiyacını ortadan kaldırdığı için bu gibi durumlarda faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Daha önce, ABD Senatosu kilitlenme sırasında blockchain oylaması önerdi. Önerilen tasarı, tıbbi ekipmanın blok zinciri tabanlı bir dağıtımını aradı. Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları da CBDC’ler üzerinde çalışıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner