Yükleniyor...

Google MetaMask Uygulamasını Yeniden Ekledi

Bildiğiniz üzere Google geçtiğimiz hafta MetaMask uygulamasını Play Store’dan kaldırma kararı almıştı.

Google MetaMask Uygulamasını Yeniden Ekledi

Bildiğiniz üzere Google geçtiğimiz hafta MetaMask uygulamasını Play Store’dan kaldırma kararı almıştı. Bunun üzerine Google, aldığı kararı yeniden gözden geçirdi ve 1 Ocak Çarşamba günü MetaMask ekibine harika bir yılbaşı hediyesi verdi: MetaMask’ın mobil uygulaması Google Play Store’da eski durumuna getirildi.

Beta test aşamasında olan MetaMask’ın Android uygulaması hem Ethereum cüzdanı hem de merkezi olmayan bir uygulama (DApp) tarayıcısı. Masaüstü tarayıcılar (Chrome, Firefox, Opera ve Brave) için eklentisi aracılığıyla masaüstünde MetaMask kullanabilen kullanıcılar, mevcut cüzdanlarını “saniyeler içinde” senkronize edebiliyor. Google Play Store’daki uygulamanın açıklamasına göre uygulama ile şunları yapmak mümkün: “Herhangi bir yere ETH, token veya koleksiyon göndermek için kullanın. Oyun oynamak, borsaları kullanmak, içerik yayınlamak, arkadaşlarınızla sohbet etmek, kripto satın almak için de bu uygulamadan yararlanabilirsiniz.”

MetaMask Askıya Alınmıştı

26 Aralık 2019’da MetaMask, kullanıcılarına Google Play Store’da kripto madenciliği uygulamalarına izin verilmemesi nedeniyle uygulamanın askıya alındığını bildirmişti. Google’ın bu işlemi savunmasındaki sorun, uygulamanın kripto madenciliğini desteklememesiydi. Ne yazık ki, şirket bu karara itiraz etmesine rağmen, itiraz Google tarafından ilk etapta reddedildi. Bununla birlikte, şimdi, kripto topluluğundan sağlanan muazzam bir destek sayesinde, Google, “dikkatli bir şekilde” değerlendirildikten sonra MetaMask’ın Android uygulamasını eski haline getirmeye karar verdi.

MetaMask iyi haberi şu şekilde açıkladı: “Yeni Yılınız kutlu olsun! Google dikkatli bir şekilde inceleyerek mobil uygulamayı tekrar Google Play (Android) mağazasına ekledi. Destekler için teşekkürler.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x