Yükleniyor...

Grayscale, Bitcoin Trust’ı ETF’ye Dönüştürme Planını Doğruladı

Grayscale, Bitcoin Trust'ını bir ETF'ye dönüştürmeye yüzde 100 kararlı.

grayscale bitcoin etf

Grayscale, Bitcoin Trust’ını bir ETF’ye dönüştürmeye yüzde 100 kararlı.

Kripto varlık yöneticisi Grayscale, 5 Nisan’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile paylaştığı dosyaya göre, Bitcoin Trust’ı borsa yatırım fonuna dönüştürme niyetini doğruladı:

“Son aylarda ABD’de bir Bitcoin ETF olasılığı hakkında giderek artan sayıda soru işareti var ve böyle bir gelişmenin Grayscale ve Grayscale Bitcoin Trust için ne anlama geldiği konusunda netlik ve bağlam sağlama fırsatını değerlendirmek istiyoruz. Her şeyden önce şunu açıklığa kavuşturmak istiyoruz: GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürmek konusunda %100 kararlıyız.”

Bu dönüşümün zamanlaması, düzenleyici ortama bağlı olacak.

“Bugün, zamanlama düzenleyici ortam tarafından yönlendirilse de, GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürme kararlılığımızı sürdürüyoruz.”

Grayscale başlangıçta 2016 yılında bir ETF için başvurdu, ancak daha sonra yasal engeller nedeniyle başvurusunu geri çekti. Grayscale Bitcoin Trust şu anda yönetilen 38,8 milyar dolar değerinde varlığa sahip ve diğer ürünleri gölgede bırakıyor. Daha önce bildirildiği üzere Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group, 250 milyon dolar değerinde GBTC hissesi satın alacağını açıklamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x