Yükleniyor...

Grayscale ve MicroStrategy Arasındaki Bitcoin Satın Alma Yarışı Kızışıyor

Lider kripto para Bitcoin’in halving sonrası beklenen boğa koşusu yeniden başlamadan önce, kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin biriktirme yarışı hızlanıyor

microstrategy ve grayscale arasindaki bitcoin satin alma yarisi kizisiyor

Lider kripto para Bitcoin’in halving sonrası beklenen boğa koşusu yeniden başlamadan önce, kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin biriktirme yarışı hızlanıyor. En agresif alıcılardan ikisi ise, bir yazılım firması olan MicroStrategy ve bir varlık yönetimi şirketi olan Grayscale.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD merkezli MicroStrategy, 8 Aralık tarihinde daha fazla Bitcoin elde etmek için dönüştürülebilir tahviller yoluyla 400 milyon dolar toplamayı planladığını duyurmuştu. Açıklamaya göre, borç satışından elde edilen gelir genel kurumsal ihtiyaçlar söz konusu olmadığı takdirde Bitcoin’e yatırılacak.

Microstrategy, ABD doları hazinesinin “eriyen bir buz küpü” olduğunu söyleyerek ilk olarak Ağustos ayında 250 milyon dolara 21.454 bitcoin satın almıştı. MicroStrategy, 4 Aralık’ta Bitcoin başına ortalama 19.427 dolar fiyatla 50 milyon dolar değerinde bir Bitcoin yatırımı daha yaptı. Business Insider’ın yer verdiği Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu raporlarına göre şirket şu anda yaklaşık 40.284 Bitcoin tutuyor.

Aynı şekilde Grayscale de agresif bir tavırla Bitcoin satın almaya devam ediyor. Dijital varlık fonlarına para akışını izleyen haftalık Coinshares raporu, Grayscale’in 7 Aralık’ta sona eren haftada piyasaya pompalanan 429 milyon dolarlık kurumsal yatırımcının 336 milyon dolarını (yaklaşık %78) satın aldığını gösteriyor. Grayscale, 2020 yılında şimdiye kadar 4.3 milyar dolarlık dijital varlık topladı ve fon şu anda yönetimi altında olan 1.4 milyar dolar ile yatırım paketine liderlik ediyor.

Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group’un CEO’su Barry Silbert, Eylül ayında attığı bir tweet’te Bitcoin rekabetini vurgulamıştı:

“Görünüşe göre MicroStrategy ve Grayscale arasında bir tür Bitcoin satın alma yarışı var. O zaman, oyun başlasın!”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x