Yükleniyor...

Güncel Piyasa Görünümü: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Avalanche’ta (AVAX) Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün kayda değer bir gerileme yaşadı

piyasada guncel gorunum bitcoin btc ethereum eth cardano ada polkadot dot ve avalancheta avax son durum

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün kayda değer bir gerileme yaşadı. 60.000 dolar denemesi başarısızlıkla sonuçlanan Bitcoin, kısa sürede 56.068 dolara kadar geriledi ve son 24 saatteki kaybını %5’e çıkardı. Daha sonra bir miktar toparlanma yaşayan Bitcoin, yayın saati itibariyle 57.474 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para analisti ve NewsBTC yazarı Aayush Jindal, lider kripto para biriminin daha fazla kayıp yaşamaması için 57.000 doların üzerinde bir kapanış gerçekleştirmesinin şart olduğunu düşünüyor.

Bitcoin, bu son düşüş dalgası ile birlikte son 7 gündeki kaybını %6.6’ya yükseltti.

Ethereum (ETH) 1.800 Dolara Yakın İşlem Görüyor

Lider altcoin Ethereum da bugün piyasadaki düşüşten en çok etkilenenler arasında yer aldı. %5’e yakın değer kaybeden Ethereum, gün içinde işlem gördüğü 1.846 dolar seviyesinden 1.762 dolara kadar geriledi. Daha sonra bir toparlanma başlatan Ethereum, kayıplarının bir kısmını geri aldı. 

Son 7 gündeki kaybını %7’ye çıkaran Ethereum, yayın saati itibariyle 1.794 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Cardano (ADA) 1.20 Dolar Seviyesinde

Cardano (ADA) Coinbase haberinin ardından büyük bir çıkış yakalamıştı. Haberin ardından 1.47 dolara kadar yükselen ADA, daha sonra sert bir düşüş trendine girdi ve 1.20 dolar ile 1.33 dolar aralığında işlem görmeye başladı. Piyasadaki düşüş dalgasıyla birlikte düşüşünü hızlandıran ADA, 1.18 dolara sarkmasının hemen ardından toparlanarak yeniden 1.20 dolarlık psikolojik direnç seviyesinin üstüne çıkmayı başardı. 

Son 24 saatte %4.4 oranında değer kaybeden ADA, son 7 günde ise %9.4 değer kazandı. ADA, yayın saati itibariyle 1.20 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Polkadot (DOT), Yerel Zirvenin Ardından Düşüş Başlattı

Önde gelen altcoin’lerden Polkadot (DOT), geçtiğimiz günlerde başlattığı yükselişini dün 40 dolara kadar taşıdı. Ardından sert bir düşüş yaşayan Polkadot, 37.07 dolara kadar geriledi. Piyasadaki düşüş dalgasıyla 36 dolara kadar düşen Polkadot, yeniden 37 doların üzerine çıkmayı başardı. 

%6.2 ile son 24 saatte en fazla düşüş yaşayan büyük hacimli kripto paralardan biri olan Polkadot (DOT), yayın saati itibariyle 37.27 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Avalanche (AVAX) %10 Oranında Değer Kaybetti

Yerli kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Avalanche (AVAX) son 24 saatte %10’a yakın değer kaybetti. 20 Mart’ta oldukça iyi bir çıkış yakalayarak 38 dolara kadar yükselen AVAX, sert bir düşüş başlattı ve 32 dolara kadar geriledi. 

Bu son düşüş ile birlikte, son 7 günlük kazanımını %6’ya çeken AVAX, yayın saati itibariyle 33.65 dolar seviyesinden işlem görüyor. 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x