Yükleniyor...

Güney Kore ve Meta, Metaverse Güvenliğini Arttıracak

Güney Kore'nin resmi medya düzenleme ajansı, Meta Platforms ile metaverse kullanıcı güvenliği konusunda bir araya geldi.

Guney Kore ve Meta Metaverse Guvenligini Arttiracak

Güney Kore‘nin resmi medya düzenleme ajansı, Meta Platforms ile metaverse kullanıcı güvenliği konusunda bir araya geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Horizon World kullanıcılarının, platformu kullandıkları sırada tacizlere uğradığına dair raporların olduğu ortaya atıldı. Blockchain gelişmeleri ve metaverse bilinirliği kapsamında, yatırımlar ve geliştirmeler yürüten şirketlerin yaşadıkları bir diğer sorun ise dolandırıcılık oldu. Güvenlik sorunlarının çoğalması ve kullanıcıların olumsuz geri dönüşleriyle birlikte, çözüm üretmek amacıyla Güney Kore ve Meta iş birliği yapacak.

Metaverse Beraberinde Güvenlik Sorunlarını da Getiriyor

Yapılan görüşmelerde metaverse sorunlarını ele alan taraflar, güvenlik ve koruma konularını işledi. Güney Kore İletişim Komisyonu’ndan Ahn Hyoung-Hwan, metaverse gibi yeni çıkan dijital süreçlerin güvenliğinin sağlanması konusunda Meta’dan iş birliği talep etti.

Hyoung-Hwan ve Meta yetkilisi O’Connell, dijital platformların arkasındaki algoritmaların açık ve net işlenmesinin önemini tartıştı.

Guney Kore ve Meta Metaverse icin Guvenligi Arttiracak

Güney Kore, aynı zamanda dijital suçlarla mücadele ediyor. Güney Kore İletişim Komisyonu bu yılın başlarında, dijital güvenlik konulu konsey başlatmıştı.

Metaverse dünyasının en büyük destekçilerinden biri olan Meta Platforms, Kuzey Amerika ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde, sanal gerçeklik teknolojisi ile desteklenen ve bir metaverse platformu olan Horizon Worlds‘u işletiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x