Yükleniyor...

Güney Koreli Savcılar, UST Çöküşünü Araştırmak İçin Tüm Terra Çalışanlarını Çağırdı

Güney Koreli savcılar, UST hakkında soruşturma başlattı ve çöküşü araştırmak üzere Terraform Labs'in tüm çalışanlarını çağırdı.

guney koreli savcilar ust cokusunu arastirmak icin tum terra calisanlarini cagirdi

Güney Koreli savcılar, UST hakkında soruşturma başlattı ve çöküşü araştırmak üzere Terraform Labs’in tüm çalışanlarını çağırdı. 

Yerel televizyon kanalı JTBC’nin bir haberine göre Güney Koreli savcılar, TerraUSD’nin (UST) çöküşünü araştırmak için Terraform Labs’in tüm çalışanlarını çağırdı. Daha önce bir çalışanın verdiği ifadeye göre UST’nin tasarımı hakkında Terraform Labs içinden de bazı endişelerin yükseldiği söyleniyor.

Habere göre savcılar, CEO Do Kwon ve diğer Terraform Labs yöneticilerinin UST’nin tasarım kusurlarını ihmal edip etmedikleri de dahil olmak üzere bir dizi konuyu araştırıyor. Ayrıca yerli kripto varlık alım satım platformlarının da UST ve LUNA’yı listelemeden önce gerekli incelemelerden geçirip geçirmediklerini de inceliyor. Daha önce aktardığımız üzere Güney Koreli düzenleyicilerden Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ve Mali Denetleme Hizmeti (FSS), olayın ardından yatırımcıları korumak için yerli kripto varlık alım satım platformlarında “acil durum denetimleri” başlatmıştı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner