Yükleniyor...

Terra Classic (LUNC) yükselişe doymuyor: Yüzde 120 oldu!

Temel analiz desteğini arkasına alarak yükseliş koşusuna başlayan Terra Classic (LUNC) son 20 günde yüzde 120'e yakın artış kaydetti.

SEI grafik

Temel analiz desteğini arkasına alarak yükseliş koşusuna başlayan Terra Classic (LUNC) son 20 günde yüzde 120’e yakın artış kaydetti.

Terra’nın kurucusu Do Kwon’un iadesine dair alınan kararla birlikte Terra Classic (LUNC) sert yükselişini sürdürüyor. Karadağ’ın başkenti Podgorica’daki alınan mahkeme kararı doğrultusunda, Terra’nın kurucusu Do Kwon’un Güney Kore ya da ABD’ye iadesini onayladı.

Kwon Mart ayında Podgorica havaalanında sahte belgelerle yakalandıktan sonra ülkede tutuklanmıştı. Kwon’un Karadağ’da evrakta sahtecilik suçundan aldığı dört aylık hapis cezasını çekmesinin ardından iadesine dair nihai kararın Karadağ Adalet Bakanı tarafından verileceği ifade edildi.

Do Kwon ile ilgili yaşanılan bu gelişmeler ışığında ise Luna ekosisteminde büyük bir hareketlilik gözlemlendi. Çeşitli metrikler ile ön plana çıkan ekosistem, uzun bir aradan sonra gündem yarattı. Özellikle de LUNC’un son 20 gündeki yüzde 119,67’lik artışı dikkatleri üzerine çekti.

Temel analizin desteğiyle patlama yaptı!

Karadağ’da tutuklanmasının ardından Kwon, ABD’deki mevcut hukuki suçlamalara ve geçen yılki TerraUSD çöküşüyle ilgili Güney Kore’de devam eden bir soruşturmaya ek olarak ABD federal savcıları tarafından birden fazla dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya kalmıştı.

Kasım ayının başlarında Karadağ Yüksek Mahkemesi Kwon ve ortağı Han Chang-Joon’un belgede sahtecilik suçundan aldıkları dört aylık hapis cezasını onadı. Fakat tüm bu yaşananlara rağmen Do Kwon’un Güney Kore ya da ABD’ye iade edilme kararı ibreyi pozitife çevirerek, başta LUNC olmak üzere LUNA ekosistemindeki coin’lerindeki artışı tetikledi.

7 Kasım’da 0,000058591 doladan işlem gören LUNC temel analiz tarafının pozitif seyriyle beraber yükselişe geçmişti. Son olarak Do Kwon’a dair gelişmelerle atak yapan popüler coin, 27 Kasım’da 0,00012940 dolara iğne atarak neredeyse yüzde 120’lik bir artış yaşadı.

Ekran Resmi 2023 11 29 10.29.13

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x