Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 14 Mart 2024

73 bin dolar civarında işlem gören Bitcoin (BTC), en çok hangi altcoin'lerde volatilite yarattı?

memecoin grafik yükseliş

73 bin dolar civarında işlem gören Bitcoin (BTC), en çok hangi altcoin’lerde volatilite yarattı?

68.500 doları test attıktan sonra hızlı bir şekilde toparlayan Bitcoin (BTC) yeniden 73.000 doların üzerine yerleşti. Altcoin’ler genelinde ilk olarak tedirginlik yaratan kripto paraların öncüsü, son hamlesiyle birlikte piyasaya ve yatırımcılara rahat bir nefes aldırdı. Altcoin’lerin çok büyük bir kısmı yükseliş kaydetmiş olsa da bazı projeler volatiliye yenik düşerek değer kaybetti. Peki son 24 saatte en çok hangi kripto paralarda paralarda fiyat değişimi gözlemlendi?

kripto paralar 24 şubat

Kazanan kripto paralar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 35,82 artış gösteren Dogwifhat (WIF) zirveye oturdu. Son zamanların en popüler memecoin’lerinden WIF, 3,22 milyon dolar piyasa değerine ulaştı. Piyasa değeri açısından 45. sıraya yerleşen WIF, bir süre daha adından söz ettirecek gibi duruyor.

WIF

Jupiter (JUP) yüzde 20,46’lık artışla üçüncü sıranın sahibi oldu. Solana’nın en büyük DEX’lerinden olan JUP, 1,29 milyon dolar piyasa değerine ulaştı. Piyasa değeri açısından 89. sıraya yerleşen JUP, Solana ekosisteminden gelebilecek iyi haberler ile birlikte daha da üst seviyelere doğru yol alabilir.

JUP

Yüzde 18,52’lik artışla Pepe (PEPE) üçüncü sırada yer aldı. 2023’te büyük bir çıkış yaparak piyasayı esir alan PEPE, aynı baskınlığını güncel süreçte de sürdürüyor. Son fiyat hamlesiyle 4,33 milyar dolar piyasa değerine ulaşan memecoin, piyasa değeri açısından 35. sıraya yerleşti. Memecoin furyasının devam etmesi halinde PEPE’de beklentiler artabilir.

pepe

Bonk (BONK) yüzde 14,40’lık artışıyla listeye dördüncü sıradan dahil oldu. Köpekli coin’lerinden bilinen isimlerinden BONK, kısa sürede 2,32 milyar dolar piyasa değerine geldi. Piyasa değeri bakımından 57. sıraya yükselen memecoin, Solana ekosistemindeki gelişmelerle birlikte daha çok ön plana çıkabilir.

BONK 1

Beşinci sırada ise yüzde 12,39’luk yükseliş ile Binance‘in yerel token’ı BNB yer aldı. Kripto endüstrisinin hızlı yükselişiyle hareketlenen borsalardan Binance’teki gelişmeler dikkat çekti. Binance’in yeni Launchpool’ları sayesinde iyi bir ivme yakalayan BNB, kısa sürede önemli direnç seviyelerini geride bıraktı.

BNB 1

Kaybeden kripto paralar listesi

Son 24 saatin en çok düşüş yaşayan coin’i yüzde 6,96 ile Synthetix (SNX) oldu. DeFi’nin taze kanlarından SNX, BTC dominasyonuna yenik düşerek bir miktar geri çekildi. DeFi alanının da bir süredir piyasada yer edinemediğini ele alırsak, SNX tarafında dikkatli olunabilir.

SNX 1

Son 24 saatin en çok değer ikinci coin’i yüzde 5,87 ile Wemix (WEMIX) oldu. Teknik analiz açısından kritik bir seviyeyle mücadele içinde olan WEMIX, satış baskısına dayanamayarak alt seviyelere gevşedi. Henüz popüler kripto para borsalarında listeli olamayan WEMIX’in sıradaki fiyat hamleleri merakla takip ediliyor.

WEMIX

Üçüncü sırada ise yüzde 3,90’lık düşüş ile Toncoin (TON) yer aldı. Telegram’ın kripto paralara daha fazla entegre olması eşliğinde gaza basan TON, beş dolara doğru yol almıştı. Fakat, BTC’nin ara düzeltmeleri, paritede satış yarattı. Özellikle de Telegram kullanıcılarının sıkı takipçisi olduğu TON, şu an için 14,7 milar dolar piyasa değerine sahip.

ton

Dördüncü sıraya ise yüzde 5,71’lik düşüşüyle Axelar (AXL) adını yazdırdı. BTC’nin ara düzeltmelerinden dolayı sarsılan AXL, 1,25 milyar dolar piyasa değerine geriledi. Son zamanlarda çıkış yapmaya çalışan AXL, kısa zaman diliminde alıcı desteği bulamadığı takdirde daha büyük düşüşlerle karşı karşıya kalabilir.

AXL

Beşinci sıraya ise yüzde 5,96’lık düşüşüyle Sei (SEI) adını yazdırdı. Düşüşe rağmen 2 milyar dolar piyasa değerinin üzerinde tutunmayı başaran SEI, ekosistemindeki gelişmeler ve fiyat hareketleriyle beraber gündeme gelmeye devam ediyor. Boğa sezonunun yıldız adaylarından biri olarak görülen SEI’nin hangi fiyatlara ulaşacağı ise merakla bekleniyor.

SEI

BTC’nin 73.000 doların üzerine yerleşmesiyle birlikte hareketlilik kazanan kripto para piyasası, yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Piyasadaki bu havar havasının ise nasıl devam edeceği merakla takip ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner