Yükleniyor...

Chainalysis: Temmuz 2022’den Beri 2 Milyar Dolarlık Kripto Çalındı

Chainalysis'in yakın zamanda yayımladığı raporuna göre, kripto para piyasasında çok büyük düzeltmeler yaşanmasına ve bazı kripto paraların yüzde 70 kadar düşmesine rağmen sektördeki saldırılar devam etti.

Hackerlar Temmuzda 2 Milyar Dolarlik Kripto Caldilar

Chainalysis‘in yakın zamanda yayımladığı raporuna göre, kripto para piyasasında çok büyük düzeltmeler yaşanmasına ve bazı kripto paraların yüzde 70 kadar düşmesine rağmen sektördeki saldırılar devam etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yasadışı kuruluşlar tarafından çalınan aylık kripto para miktarı ve hackerların cüzdanlarına aldıkları fonların hacmi, piyasadaki düşüşe rağmen hala yükseliş eğiliminde.

Hackerler Eskiye Göre Daha Az Para Çalabildi

2022’nin Temmuz ayı itibariyle, hackerlar 2019 ve 2021’deki aynı döneme göre daha az para çaldı. Ek olarak yasa dışı faaliyetler, dolandırıcılık ve hacklenmeler dahil olmak üzere çalınan varlıkların boyutu artmaya devam ediyor Olayın olumlu tarafı ise, hackerların aldığı kümülatif aylık değerde kayda değer bir düşüş görülmesi. Zincir üstü veri analiz şirketi Chainalysis raporuna göre dolandırıcıların toplam geliri, geçen yıl Temmuz ayının sonuna göre yüzde 65 daha düşük olan 1,6 milyar dolar seviyesinde görülüyor.

Dolandırıcıların çaldığı varlıkların artış ivmesindeki düşüşün ana nedeni ise kripto para endüstrisindeki dolandırıcıların ana hedefi olan yeni yatırımcıların piyasadaki düşüşlerden dolayı piyasadan uzaklaşmış olması olarak görülüyor. Dolandırıcılıkla ilgili genel hacimdeki düşüşün yanı sıra, 2022 yılında yatırımcılar arasında dolandırıcılık veya şüpheli projeler hakkında artan eğitimle beraber bu tarz dolandırıcılık faaliyetlerinin sayısında da düşüş görüyoruz. 2021’den bu yana, PlusToken veya Finiko ile aynı kalibrede büyük bir dolandırıcılık projesi ortaya çıkmadı. Bu nedenle toplam hacim, yalnızca iş başına 100 milyon dolardan çok daha az toplanan bir dizi küçük projeden oluşuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x