Yükleniyor...

NTU ve Algorand, Blockchain Araştırma Merkezi Açacak

Singapur'un Nanyang Teknoloji Üniversitesi (NTU) ile Algorand Vakfı, blockchain araştırma merkezi kurmaya hazırlanıyor.

NTU ve Algorand Blockchain Arastirma Merkezi Acacak

Singapur’un Nanyang Teknoloji Üniversitesi (NTU) ile Algorand Vakfı, blockchain araştırma merkezi kurmaya hazırlanıyor.

NTU’daki yer alacak olan ve Algorand Center of Excellent (ACE) olarak adlandırılan merkez, bu ay kurulan 10 ACE’den biri. NTU, Asya’da seçilen tek lider kuruluş olmakla beraber bu ay 10 tane açılmış ACE’lerden olan UC Berkeley, Carnegie Mellon Üniversitesi, Yale Üniversitesi ve Purdue Üniversitesi arasına katılacak.

ACE Blockchain Çalışmaları İçin Ekosistem Yaratmayı Hedefliyor

NTU ve Algorand, küresel olarak blockchain teknolojisini geliştirmek ve ilerletmek için 50 milyon dolar tutarındaki girişiminin bir parçası olarak bir blockchain araştırma merkezi (ACE) kurmaya hazırlanıyor. Ayrıca, yeni gelişen teknolojiyi iş birliğini ilerletmek için dünya çapında eğitim merkezleri kurmayı da hedefliyor.

Özellikle Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nde (NTU) kurulan ACE, Singapur adına gerçek dünya blockchain uygulamaları geliştirmek için endüstri ortaklarıyla birlikte çalışmayı planlıyor.

NTU yaptığı açıklamada, beş blockchain araştırma projesi olacağını söyledi. Bunlardan birinin akıllı şebeke teknolojileri için bir metaverse platformu olan SGVerse‘i içereceğini de ekledi. Diğer projeler de kurumsal kullanım amacıyla blockchain entegre etmeye ve finansal veri yönetimi çözümleri geliştirmek için çalışacak.

Buna paralel olarak, üniversite iki yeni program da tanıtacak: Lisansüstü öğrenciler için Blockchain Zinciri Bilim Yüksek Lisansı ve lisans öğrencileri için ise Blockchain Zinciri alanında yan dal. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner