Yükleniyor...

Haftalık Bitcoin Grafiğinde Altın Kesişim! Boğa Koşusu Başlayacak mı?

Olası bir yükseliş göstergesi olan “altın kesişim” (golden cross), 3 yıllık bir aradan sonra haftalık Bitcoin (BTC) tablosunda tekrar göründü.

bitcoin altın kesişim

Olası bir yükseliş göstergesi olan “altın kesişim” (golden cross), 3 yıllık bir aradan sonra haftalık Bitcoin (BTC) tablosunda tekrar göründü. Bitcoin, Mayıs 2016’dan bu yana ilk kez, haftalık grafikte altın bir kesişim gördü. Altın kesişim, kripto para birimleri için yükseliş işareti. Bu da 2017’nin sonunda Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara ulaştıran büyük bir boğa koşusunun başlangıcına işaret etti.

Altın kesişim, Bitcoin’in fiyatlarının kısa vadeli hareketli ortalamalarının, uzun vadeli hareketli ortalamaların üzerine çıkmasıdır. Bu özel durumda, 50 haftalık hareketli ortalama, 100 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde hareket etti. Eşdeğer bir şekilde, son iki yılın Bitcoin fiyatı, daha yüksek, bu durum da piyasa koşullarının düzeldiğini gösteriyor.

Bitcoin Halving ile mi Yükselecek?

Bununla birlikte, altın kesişim gecikmeli bir göstergedir, yani zaten yaygın olan bir eğilimi doğrular. Kısacası bu kesişim olumlu bir haber ve çoğu zaman kısa ve orta vadede bir boğa piyasası müjdesini veriyor. Lider kripto para birimi ile alakalı başka olumlu faktör de, Bitcoin halving’in 2020 Mayıs’ta gerçekleşecek olması. Bu da BTC’nin fiyatında bir yükselişe sebep olabilir.

Altın Kesişim Nedir?

Golden Cross yani altın kesişim, Bitcoin, hisse senedi, altın ya da foreks  piyasalarında sadece hareketli ortalamalar dikkate alınarak yorum yapılan trend değişim göstergesi olarak kabul edilir. Genellikle 50 günlük hareketli ortalama ile 200 günlük hareketli ortalamanın kesişmesi en sık kullanılan göstergedir. Bu gösterge ayı piyasasından boğa piyasasına geçişi müjdelemektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner