Yükleniyor...

Halving öncesi bu altcoin’lere ilgi arttı: Zirveye oynuyorlar!

Bitcoin (BTC) halving'ine 15 gün kalmasıyla beraber hardfork'ların yükselişi büyük bir ilgi topladı.

yükselengrafik

Bitcoin (BTC) halving’ine 15 gün kalmasıyla beraber hardfork’ların yükselişi büyük bir ilgi topladı.

Ortalama olarak 15 gün sonra halving’ini tamamlayacak olan Bitcoin, çalkantılı piyasada kafaları karıştırdı. Dominansın artmasına rağmen net bir şekilde yükseliş yaşamayan kripto paraların öncüsü, birkaç gündür altcoin’lerde düşüşe yol açıyor. Fakat, bazı projelerin piyasaya aldırış etmeden yükseliş yaşaması dikkatlerden kaçmadı.

Bu projelerin harfork odaklı olması ise halving’in altcoin’lere olan etkisini ortaya koydu. CoinMarketCap’e göre son 24 saatte en çok yükselen beş kripto para arasında üç tane hardfork yer alıyor.

hardforklar siralama

1- Bitcoin SV (BSV)

Bitcoin hardfork‘larından biri olan Bitcoin SV (BSV) son zamanlarda iyi çıkış gösteren altcoin’lerden oldu. Genellikle Bitcoin dominansının arttığı süreçlerde kendisini gösteren BSV bu sefer de şaşırtmadı. BTC halving’ine geri sayım başlamasıyla tırmanışa geçen BSV, şimdilik 100 doları hedefliyor gibi duruyor. Halving’in daha büyük bir coşku yaratması halinde BSV’de üç basamaklı fiyatlar görmek mümkün olacaktır.

bitcoin sv hardfork

2- Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin’in bir diğer hardfork’u olan Bitcoin Cash (BCH), halving ortamından fırsat bilerek yükseliş ivmesi yakaladı. Piyasadaki volatiliye takılmadan yükselişe geçen BCH, 550 dolardan aldığı tepiyle birlikte 661 dolara ulaştı. Hem teknik yapısı hem de temel analiz açısından oldukça iyi bir görünüm çizen BCH, bir süre daha adından söz ettirecek gibi duruyor.

Bitcoin cash bch hardfork

3- Ethereum Classic (ETC)

Ethereum‘un hardfork’u olan Ethereum Classic (ETC), halving ortamının giderek kızışması ve ETH spot ETF’lerinin gündem olmasıyla öne çıktı. Son birkaç gündür düzeltme aşamasında olan popüler coin, yükselişe geçerek yatırımcı kitlesini sevindirdi. ETC için asıl krtik süreç spot ETH ETF’lerinin sonuca yaklaşılmasıyla başlayacak. Olumlu gelişmeler ETC fiyatını üst seviyelere çekecektir. Fakat tam tersi bir senaryoda satış baskısı görmek kuvvetle muhtemel olacaktır.

ethereum classic etc

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner