Yükleniyor...

Halving sonrası Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Bilmeniz Gereken 4 Faktör

Bitcoin (BTC), üçüncü blok ödülünün yarıya indirilmesinden önceki günlerde hayranlık uyandıran bir volatilite sağladı, ancak trader'lar etkinlik gerçekleştikten sonra nelere dikkat etmelidir?

Bu Hafta Bitcoin BTC Fiyatı İçin Bilmeniz Gereken 4 Faktör

Bitcoin (BTC), üçüncü blok ödülünün yarıya indirilmesinden önceki günlerde hayranlık uyandıran bir volatilite sağladı, ancak trader’lar etkinlik gerçekleştikten sonra nelere dikkat etmelidir?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İşte, Bitcoin en önemli etkinliğinden birine doğru giderken trader’ların ve hodler’ların bu hafta göz önünde bulundurması gereken faktörler.

Rekor Bitcoin (BTC) Vadeli Boşluğu

Yeni hafta, 1.200 dolarlık en büyük Bitcoin vadeli işlem açığı ile açıldı. Vadeli işlem boşlukları, vadeli işlem piyasalarında bir haftalık ticaret seansının başlarken, bir önceki haftanın sonunda fiyatın bırakılan yerden önemli ölçüde farklı olduğunda ortaya çıkar.

Cuma günü, BTC/USD CME Group’un vadeli işlemlerinde 9.800 doları aşmıştı. Şu anda 8.600 dolara yakın.

Geriye baktığımızda, Bitcoin’in bu “boşlukları” doldurmak için yükselme veya düşme eylemlerine sahiptir. Bu durumda bu hafta Bitcoin, 1.200 dolarlık bir toparlanma görebilir.

Hashrate İşlerin Yolunda Olduğunu Gösteriyor

Bitcoin halving’ten sadece birkaç gün önce, Bitcoin madencilerinin etkinliği artırdığı görülüyor. Veriler, hafta sonu yaşanan 1.200 dolarlık düşüşe rağmen, hashrate oranın tüm zamanların en yüksek seviyelerinde devam ettiğini gösteriyor.

Blockchain.com verilerine göre, Bitcoin hashrate oranı şu anda saniyede 136 katrilyon hash (h/s) toplamıdır. İki gün önce, bu rakam 109 katrilyondu. Bu arada Pazartesi günü madenciler son kez 12,5 BTC ödül alacaklar, Salı günü bu rakam 6,25 BTC’ye düşecek.

Fiat İçin Kıyamet Günü Yaklaşıyor

Bitcoin’in “sağlamlaşması”, fiat görünümünün gittikçe belirsizleştiği bir zamanda ortaya çıkmaktadır. Yeni uyarılara göre, koronavirüs salgını için basılan paraların bir sonucu olarak, ABD ve diğer büyük ekonomileri büyük bir enflasyon bekliyor.

Virüsün kendisi yavaşlarken, finansal maliyetin gerçek etkisi halkın dikkatini çekmeye başladı. ABD’in borcu geçen hafta tarihte ilk kez 25 trilyon dolar seviyelerine ulaştı.

Bitcoin (BTC) Plana Mükemmel Şekilde Uyuyor

Bu hafta Bitcoin’deki volatiliteden bağımsız olarak, fiyat performansı hala stok-akış modeli ile uyumlu gözüküyor. Stok akış modeline göre göre, 8.800 dolarlık mevcut BTC/USD fiyatı mükemmel bir şekilde kabul edilebilir ve herhangi bir sıra dışı bir şey önermiyor.

Belki de grafik fiyatında benzersiz bir şekilde doğru olan hisse senedi akışı, Mart ayında piyasaları %60 düşüşe bile uyarladı.