Yükleniyor...

Harmony (ONE) Coin Nedir? Harmony Coin Yorumu

Harmony (ONE) Coin, farklı zincirler arasında çalışan Ethereum uygulamalarını ölçeklendiren herkese açık ve hızlı bir blockchain projesi şeklinde tanımlanabilir.

Harmony (ONE) Coin, farklı zincirler arasında çalışan Ethereum uygulamalarını ölçeklendiren herkese açık ve hızlı bir blockchain projesi şeklinde tanımlanabilir. Harmony ağı kullanıcılarına Ethereum uygulamalarını daha hızlı ve daha az maliyetle çalıştırma imkanı sağlıyor.

Harmony (ONE), kullanıcıların ölçeklendirme çözümlerine merkeziyetsiz bir anlayışla erişebilmelerine imkan sağlayan blockchain temelli bir platform olarak ifade edilebilir. Harmony (ONE) projesi, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’ın yeni kripto para projelerini kullanıcılarla buluşturduğu Launchpad platformunda başlatıldı. Kullanıcılarıyla bu şekilde buluşan platform kısa bir süre içerisinde büyük bir mesafe kat etmeyi başardı. Harmony platformu, merkeziyetsizlik ve ölçeklendirilebilirlik fikirleri arasında köprü olmayı hedefleyen merkezsiz ve blockchain temelli bir oluşum olarak kullanıcıların dikkatini çekiyor. Projenin benimsediği sloganı şu şekilde dilimize çevirebilmek mümkün: “Ölçeklenebilir merkeziyetsizlik.”

harmony coin

Harmony coin projesinin odaklandığı konular arasında çeşitli token’ler için alım satım olanakları oluşturmak ve veri paylaşımı gibi başlıkların da yer aldığını görüyoruz. Bunların yanı sıra Harmony ekibi, platformları aracılığıyla kullanıcılarına hızlı ve düşük maliyetli çözümler sunabilmeyi de hedefliyor. Üstelik bu sayede kripto para piyasasının gelişimine de katkı sağlanmış olunacak.

Harmony (ONE) Coin IEO’su

Geçmiş yıllarda kripto para piyasalarında büyük bir ICO yani ilk halka arz rüzgarı esmişti. Bu heyecan verici dönemde her gün çok sayıda ICO etkinliğinin gerçekleştiğini görmek mümkündü. Gerçekten kullanıcılara hitap eden ve onların ihtiyaçlarına hitap eden projeler, ICO’larının ardından yatırımcılarına büyük kâr oranları sunmayı başarmıştı. İşte bu kâr oranlarının, kripto paraların bugünkü geldiği noktaya katkı sağlayan etmenler arasında yer aldığını söylemek yanlış olmaz. ICO’lar zamanla ilk seferlerdeki heyecanını yitirdi ve o günlerde yaşanan gelişmelerin de etkisiyle bir hayli azaldı. Tam bu anda Binance borsası ilk borsa arzı olarak bilinen IEO’ları gündeme getirdi.

Uzun lafın kısası Harmony (ONE) coin de Binance’ın düzenlediği IEO’lardan birisiyle başlatılan projeler arasında yer alıyor. 2019 yılının Mayıs ayında başlatılan Harmony One projesi tam da tüm dünyayı hemen her konuda derinden etkileyen Covid – 19 salgınının başlangıcına denk gelmişti. Ancak yine de proje başarıyla hayata geçti ve bugün de bu başarılara yenilerini ekleyerek ekosistemdeki yerini koruyor.

IEO etkinliğinin öncesinde Harmony, 2018 yılında başlatılmış bir kripto para girişimi şeklinde faaliyetlerini sürdürüyordu. Proje kapsamında düzenlenen fon toplama teşebbüsü, IEO’nun hemen bir ay öncesinde tamamlandı. Başarıyla tamamlanan bu etkinlik sonucunda Harmony projesi 18 milyon dolar fon elde etmeyi başardı. Silikon vadisinin büyük yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başaran proje elde ettiği bu fonlar sayesinde hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeyi sürdürdü. Bu satışlarla One coin’lerin 2,8 milyardan fazla bir miktarı kullanıcılarıyla buluşmuştu.

Harmony Coin Yorumu ve Geleceği

Kripto paraların yola çıktıkları ilk andan itibaren engellenemez ve emin adımlarla büyümeye devam ettiği yadsınamayacak bir gerçek. Bu gidişat gelecekte merkeziyetsizlik fikrinin küresel finansal piyasada daha da yer alacağına işaret eder nitelikte. Harmony (ONE) coin ekibi de bu durumun farkına varmışa benziyor. Proje kapsamında oluşturulan platform, tam da ifade ettiğimiz bu merkezsizlik fikrine uygun bir ekosistemle kullanıcılarına hizmet etmeyi vadediyor. Harmony platformu bununla da kalmıyor ve blockchain teknolojisinin uzun yıllardır süregelen bir problemine de parmak basıyor. Ölçeklenebilirlik.

Platformun ölçeklenebilirlik hususunda sunduğu çözümler biraz önce bahsettiğimiz merkeziyetsizlik fikriyle birleşince ortaya benzersiz bir proje çıkıyor. Harmony Coin’in çalışmalarına sıkı bir şekilde devam etmesi halinde bu piyasada varlığını öyle ya da böyle sürdüreceğine inanmak çok da zor değil.

Harmony Coin projesinin web sayfasından erişebileceğiniz tanıtıcı evraklara göre, kripto para piyasasında bulunan hiçbir platform daha önce ölçeklenebilirlik ve merkeziyetsizliği bu platform gibi dengelemeyi başaramadı. Buna göre platform şu alanlarda kullanıcılarına hizmetler sunmayı hedefliyor:

Kripto paraların gerçek dijital para birimi olmasını engelleyen yapısal kısıtlamaların giderilmesi. Ethereum ve diğer blockchain ağlarının diğer özelliklerden feragat ederek sağladığı işlem verimliliğine daha etkili bir şekilde ulaşabilmek. Daha hızlı ve enerji tasarruflu bir şekilde işlemlerin yürütülebilmesi.

harmony coin rehberi

Yukarıda bahsedilen vaatlerin gerçekleştirilebilmesi için bir teknolojiden yardım alınması gerekiyor: Sharding. Bu teknoloji sayesinde kullanıcıların daha hızlı işlem gerçekleştirebilmeleri mümkün hale geliyor. Sharding teknolojisi diyince akıllara Zilliqa (ZIL) projesi geliyor. Bu konu hakkında hazırladığımız Zilliqa nedir içeriğinden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Harmony (ONE) Coin Nereden Alınır?

Harmony (ONE) coin çok sayıda kripto para piyasası üzerinde satın alınabiliyor. Bu platformlar arasında Binance, KuCoin, Huobi ya da Gate.io gibi sektörün öncü isimleri yer alıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance üzerinde USDT, BUSD, BNB ve tabi ki BTC gibi kripto para birimlerini kullanarak ONE satın alabilirsiniz. Eğer kripto para piyasasına ilk kez adım atacak kullanıcılar arasında iseniz bu durumda itibari paranızla yukarıda belirtilen kripto varlıklardan birisini satın almanız gerekiyor. Daha sonra ise bu platformlardan herhangi birisi üzerinden ONE coin satın almanız mümkün. Kullanıcıların kripto para alım satım işlemlerinde dikkatli hareket etmeleri gerekiyor. Devlet düzenlemeleri açısından henüz yeterli olmayan bu piyasada kullanıcıların kötü sonuçlar doğurabilecek davranışlardan uzak durmaları öneriliyor. Düzenlemelerin bir hayli fazla olduğu dijital bankacılık alanında dahi çok sayıda dolandırıcılığın gerçekleştiğini düşünürsek son cümlenin ne anlama geldiğini daha iyi idrak edebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner