Yükleniyor...

IMF Twitter Üzerinden Anket Yaptı: Dijital Para Birimleri Gerçekten Para mı?

Uluslararası Para Fonu (IMF), dün akşam Twitter üzerinde bir anket oluşturdu.

imf twitter uzerinden anket yapti dijital para birimleri gercekten para mi

Uluslararası Para Fonu (IMF), dün akşam Twitter üzerinde bir anket oluşturdu. Ankette dijital para birimlerinin “gerçekten para olup olmadığı” soruldu.

IMF’nin çevrimiçi anketine, şimdiye kadar 92.532 kullanıcı katıldı. Kullanıcıların %80’i dijital para birimlerinin gerçekten para olduğuna inandığını belirtirken, %20’si gerçek bir para olduğuna inanmadığını söyledi.

Her ne kadar anket henüz kesin sonuçlara ulaşmasa da, anket sonucu ankete katılan büyük çoğunluğun dijital paraları gerçekten bir para olarak gördüğünü ortaya koyuyor.

Anket yorumlarına birçok kripto para yanlısı dikkat çekici yorumlarda bulundu. Bunlardan biri de VanEck’te dijital varlık direktörü olan Gabor Gurbacs oldu. Gurbacs, ankete anket ile yanıt verdi ve “İtibari para birimleri gerçekten para mı?” şeklinde bir anket oluşturdu. Bu ankete ise, 9.469 kişi katıldı. Katılımcıların %78.1’i “Hayır” cevabını verdi.

İtibari Paraların Meşruluğu Sorgulanıyor

Son zamanlarda itibari paralar, özellikle merkezi yapının olanak kıldığı aşırı para basımı nedeniyle eleştirilere maruz kalıyor. Koronavirüs pandemisinin zor bir duruma soktuğu hükümetler, bu zorluğu para basımı ile aşmaya çalışıyor. Bugün erken saatlerde, Biden koronavirüs teşvik paketi bağlamında 1.9 trilyon dolarlık bir yardım önerisi sundu.

İtibari paraların tam karşısında yer alan sınırlı arza sahip, sağlam bir teknoloji üzerine inşa edilmiş Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar da bir para alternatifi, değer deposu olarak yükseliyor.

Bitcoin (BTC) Biden’ın yardım paketi açıklamasının ardından 38.000 dolara kadar yükseldi. Yakın zamanda 31.000 dolara kadar sert bir düşüş yaşayan Bitcoin böylece yaklaşık %30 değer kazandı. Lider kripto para birimi yayın saati itibariyle 36.571 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x