Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri IMF Twitter Üzerinden Anket Yaptı: Dijital Para Birimleri Gerçekten Para mı?

IMF Twitter Üzerinden Anket Yaptı: Dijital Para Birimleri Gerçekten Para mı?

ABONE OL:google-news

Uluslararası Para Fonu (IMF), dün akşam Twitter üzerinde bir anket oluşturdu. Ankette dijital para birimlerinin “gerçekten para olup olmadığı” soruldu.

IMF’nin çevrimiçi anketine, şimdiye kadar 92.532 kullanıcı katıldı. Kullanıcıların %80’i dijital para birimlerinin gerçekten para olduğuna inandığını belirtirken, %20’si gerçek bir para olduğuna inanmadığını söyledi.

Her ne kadar anket henüz kesin sonuçlara ulaşmasa da, anket sonucu ankete katılan büyük çoğunluğun dijital paraları gerçekten bir para olarak gördüğünü ortaya koyuyor.

Anket yorumlarına birçok kripto para yanlısı dikkat çekici yorumlarda bulundu. Bunlardan biri de VanEck’te dijital varlık direktörü olan Gabor Gurbacs oldu. Gurbacs, ankete anket ile yanıt verdi ve “İtibari para birimleri gerçekten para mı?” şeklinde bir anket oluşturdu. Bu ankete ise, 9.469 kişi katıldı. Katılımcıların %78.1’i “Hayır” cevabını verdi.

İtibari Paraların Meşruluğu Sorgulanıyor

Son zamanlarda itibari paralar, özellikle merkezi yapının olanak kıldığı aşırı para basımı nedeniyle eleştirilere maruz kalıyor. Koronavirüs pandemisinin zor bir duruma soktuğu hükümetler, bu zorluğu para basımı ile aşmaya çalışıyor. Bugün erken saatlerde, Biden koronavirüs teşvik paketi bağlamında 1.9 trilyon dolarlık bir yardım önerisi sundu.

İtibari paraların tam karşısında yer alan sınırlı arza sahip, sağlam bir teknoloji üzerine inşa edilmiş Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar da bir para alternatifi, değer deposu olarak yükseliyor.

Bitcoin (BTC) Biden’ın yardım paketi açıklamasının ardından 38.000 dolara kadar yükseldi. Yakın zamanda 31.000 dolara kadar sert bir düşüş yaşayan Bitcoin böylece yaklaşık %30 değer kazandı. Lider kripto para birimi yayın saati itibariyle 36.571 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar