Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri İngiltere, Kripto Para Yatırımcıları Korumak İçin Düzenleme Getiriyor

İngiltere, Kripto Para Yatırımcıları Korumak İçin Düzenleme Getiriyor

ABONE OL:google-news

Kripto para piyasasının karşılaştığı en büyük sorunların başında, hileli yollardan kâr elde etmek isteyen kötü niyetli kripto kullancılarının piyasada fazlasıyla bulunması. Böyle durumlarda şüphesiz yatırımcılar hep mağdur tarafta yer alıyor. Ülkelerin bu konuda herhangi bir yasal düzenlemesi de olmadığı için, yıllardır yatırımcılar büyük kayıplar yaşamakta.

İngiltere’de bu konuya el atarak, kripto para yatırımcılarını korumak için, güçlü adımlar atmak istiyor ve bu sebepten dolayı bazı yasal düzenlemeler için çalışmalara başladı.

Bu düzenleme İngiltere’de bakanlık görevini yürüten John Glen tarafından teklif edildi. John, aynı zamanda İngiltere’de finansal hizmetler sektörünün başkanlığı görevini yürütmekte. Teklife göre, Birleşik Krallık’ta kripto para ürünleri için bir promosyon kampanyası düzenlenmeden bazı izinlerin alınmasını içeriyor.

John Glen’e göre, mevcut düzenleyici sistem, değişken kripto paralar için yeterli olmuyor ve bu eksiklik sebebi ile birçok yatırımcı büyük kayıplara uğruyor. Bu durumun önüne geçilmesi için bir düzenlemenin yapılması şart.

Bu düzenleme kripto para yatırımcılarını korumanın yanında, devletlerin kripto piyasasını daha çok tanıması adına bir fırsat olarak görülüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakZycrypto
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Öne Çıkan Başlıklar