Yükleniyor...

İngiltere, Kripto Para Yatırımcıları Korumak İçin Düzenleme Getiriyor

Kripto para piyasasının karşılaştığı en büyük sorunların başında, hileli yollardan kâr elde etmek isteyen kötü niyetli kripto kullancılarının piyasada fazlasıyla bulunması.

ingiltere kripto yatirimcisini korumak istiyor

Kripto para piyasasının karşılaştığı en büyük sorunların başında, hileli yollardan kâr elde etmek isteyen kötü niyetli kripto kullancılarının piyasada fazlasıyla bulunması. Böyle durumlarda şüphesiz yatırımcılar hep mağdur tarafta yer alıyor. Ülkelerin bu konuda herhangi bir yasal düzenlemesi de olmadığı için, yıllardır yatırımcılar büyük kayıplar yaşamakta.

İngiltere’de bu konuya el atarak, kripto para yatırımcılarını korumak için, güçlü adımlar atmak istiyor ve bu sebepten dolayı bazı yasal düzenlemeler için çalışmalara başladı.

Bu düzenleme İngiltere’de bakanlık görevini yürüten John Glen tarafından teklif edildi. John, aynı zamanda İngiltere’de finansal hizmetler sektörünün başkanlığı görevini yürütmekte. Teklife göre, Birleşik Krallık’ta kripto para ürünleri için bir promosyon kampanyası düzenlenmeden bazı izinlerin alınmasını içeriyor.

John Glen’e göre, mevcut düzenleyici sistem, değişken kripto paralar için yeterli olmuyor ve bu eksiklik sebebi ile birçok yatırımcı büyük kayıplara uğruyor. Bu durumun önüne geçilmesi için bir düzenlemenin yapılması şart.

Bu düzenleme kripto para yatırımcılarını korumanın yanında, devletlerin kripto piyasasını daha çok tanıması adına bir fırsat olarak görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner