Yükleniyor...
Sponsored

İnsanların İlgisi Kripto Paraların Piyasa Değeri ile İlişkili Değil

İnternetin en iyi bilinen ve sık ziyaret edilen web sitelerinden biri olan Wikipedia’dan gelen sayfa görüntüleme verileri, kripto paraların piyasa değerinin insanların ilgisiyle ilişkili olmadığını ortaya koyuyor.

Kripto Paraların Piyasa Değeri

İnternetin en iyi bilinen ve sık ziyaret edilen web sitelerinden biri olan Wikipedia’dan gelen sayfa görüntüleme verileri, kripto paraların piyasa değerinin insanların ilgisiyle ilişkili olmadığını ortaya koyuyor. Bu, bazılarına göre bazı kripto para birimlerinin şu anda aşırı değerli olduğu, bazılarının ise aslında değersiz olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin İlk Sırada Yer Alıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para analiz platformu DataLight tarafından paylaşılan verilere göre, Wikipedia’da en fazla sayfa görüntüleme sayısına sahip olan kripto para birimi Bitcoin. Wikipedia’daki Bitcoin sayfası 24 Aralık ve 24 Ocak tarihleri arasında günlük 292.000 kez görüntülendi. Bitcoin’i günlük 46.000’den fazla sayfa görüntülenmesi ile Ethereum takip ediyor. Ethereum’u ise 27.000 görüntülenmesi ile Basic Attention Token, 21.500 sayfa görüntülenmesi ile XRP, 19.7000 sayfa görüntülenmesi ile BCH ve 17.200 sayfa görüntülenmesi ile XMR takip ediyor. Bitcoin’in altın olarak nitelendirildiği kripto para piyasasının gümüşü olarak nitelendirilen Litecoin’in sayfa görüntülenme sayısı ise 11.400. Dogecoin’in sayfa görüntülenmesi ise 15.900.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerine baktığımızda insanların ilgisinin piyasa değeri ile hiçbir ilişkisinin olmadığı görülüyor. Her iki metrikte de BTC ilk sırada yer almasına rağmen, XRP oldukça geride yer alıyor. İnsanların Ethereum’a olan ilgisinin de piyasa değeri ile ilişkisinin bulunmadığı açıkça görülüyor. Özellikle gizlilik odaklı Brave’nin BAT’ın piyasa değeri 154 milyon dolar olmasına rağmen Wikipedia’da oldukça fazla sayfa görüntülenmesine sahip olması oldukça dikkat çekici.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x