Yükleniyor...

John Bollinger, Bitcoin’in (BTC) Covid-19’dan Nasıl Etkilendiğini Açıkladı

Bollinger Bands volatilite göstergesini oluşturan kıdemli kripto varlık tüccarı John Bollinger, Bitcoin'in artık sadece riskli araç gibi davrandığını iddia ediyor.

covid 19 bitcoin etkileri

Bollinger Bands volatilite göstergesini oluşturan kıdemli kripto varlık tüccarı John Bollinger, Bitcoin’in artık sadece riskli araç gibi davrandığını iddia ediyor. Bollinger’e göre, lider kripto para biriminin son fiyat performansı, ‘gerçek bir kriz’ sırasında tüm korelasyonların bire gittiğini gösteriyor.

Bollinger yaptığı açıklamada yirmi yılı aşkın ticaret deneyimi olan yatırımcıların bile pandemi sırasında olacakları tahmin edemediklerini belirtti. Efsanevi tüccar daha önce kripto piyasasında sıkıntılar oluştuğunu belirttikten iki gün sonra, Bitcoin 12 Mart’ta yüzde 48 ile sert düşüş yaşadı.

Şu an itibariyle, Bitcoin ABD hisse senedi piyasası ile yüksek oranda korele olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, S&P 500’ün aksine, önde gelen kripto para birimi nihayet bu yıl yeşil renkte ve yazım itibari ile 7.230 dolardan işlem görüyor.

Yükselişe geçen Bitcoin için kripto varlık yatırımcılarının yorumu ise, lider kripto varlığın bu yılın sonuna kadar yükselişe geçmemesi durumunda zor duruma düşebileceğini belirttiler. Ticaretin etkin isimlerinden Peter Brandt, Bitcoin’in bu kriz esnasında kendini ispatlaması gerektiğini aksi taktirde fazla zamanı kalmadığını belirtti. Bu arada, Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaz ise BTC’yi terk etmek kaçınılmazdır dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner