JPMorgan, Ethereum'un (ETH) Bitcoin'den (BTC) Üstün Olmasının Nedenlerini Açıkladı • Coinkolik
Yükleniyor...

JPMorgan, Ethereum’un (ETH) Bitcoin’den (BTC) Üstün Olmasının Nedenlerini Açıkladı

Bankacılık devi JPMorgan, son raporunda Ethereum'un (ETH), Bitcoin'den (BTC) üstün olmasının temel sebeplerini açıkladı.

jpm 1

Bankacılık devi JPMorgan, son raporunda Ethereum’un (ETH), Bitcoin’den (BTC) üstün olmasının temel sebeplerini açıkladı.

Analist Nikolaos Panigirtzoglou, en büyük ikinci blockchain’in merkeziyetsiz finansın ön saflarında yer aldığını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DeFiPulse tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum tabanlı DeFi projelerinde kilitlenen toplam miktar 106 milyar doları geride bırakmış durumda.

NFT’ler ve stablecoin’lerin de dahil edildiği senaryoda Ethereum, Bitcoin’den daha fazla kullanım alanına sahiptir. Analist bu sebeple Ethereum’un daha üstün olduğunu belirtiyor.

Panigirtzoglou, enflasyona karşı bir koruma görevi gören Bitcoin’in, finansal sistemin risklerini açığa çıkaran düşük faizli bir ortamda büyüdüğünü vurguluyor. Bununla beraber merkez bankaları desteklerini geri çekmeye başladığı için artan tahvil gelirleri sebebiyle Bitcoin, altınla birlikte bir darbe alabilir.

“Tahvil getirilerindeki artış ve para politikasının nihai olarak normalleşmesi, Bitcoin üzerine aşağı yönde bir baskı oluşturuyor. Aynı şekilde altın üzerinde de benzer bir baskı söz konusu”

Aşırı Değerlendiler

JPMorgan bununla birlikte kripto varlıkların her ikisinin de olması gerekenden daha fazla değerlendiğini düşünüyor.

Ethereum 3 Kasım’da ATH seviyesi olan 4.674 dolara ulaştı. Bitcoin de 67.276 dolarlık seviyeye ulaşmasının ardından 60 – 62 bin dolar seviyelerinde dolaşıyor.

JPMorgan geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in gerçek değerinin 35.000 dolar olması gerektiğini söylemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x