Anasayfa Altcoin Haberleri Kanada İkinci Stablecoin'ini Çıkardı: CUSD

Kanada İkinci Stablecoin’ini Çıkardı: CUSD

ABONE OL:google-news

Dijital ekonomi sektöründeki varlığını güçlendirmek isteyen Kanada ikinci stablecoin’i olan CUSD’yi çıkardı. Ülkenin ilk stablecoin‘i Kanada doları tarafından desteklenen CADT’ydi. CADT, BVCI (Blockchain Venture Capital Inc.) tarafından geliştirilmişti.

Fiyat oynaklığından uzak olan kripto para birimi CUSD olarak adlandırılıyor ve CADT’den farklı olarak değeri ABD dolarına sabitlendi. Yani 1 CUSD her zaman 1 ABD dolarına karşılık gelecek. CUSD, ABD merkezli bir finans kurumu tarafından emanet hesaplarda korunan ABD doları ile destekleniyor. CUSD’nin herhangi bir borsa platformu tarafından desteklenip desteklenmediği ve şu anda kendi mobil cüzdanıyla sınırlı olup olmadığı henüz netlik kazanmış değil.

Kanada ikinci stabil coin’i CUSD ile değeri ABD dolarına sabitlenmiş Tether (USDT), USD Coin (USDC), Paxos Standard (PAX), TrueUSD (TUSD) ve DAI gibi stabilcoin kervanına güçlü bir şekilde dahil olmuş durumda. Her birinin 100 milyon doları aşan piyasa hacimleriyle oldukça çetin bir rekabet ortamı söz konusu.

Değeri fiat paralar gibi fiziksel varlıklara sabitlenen stablecoin’ler günümüzde kripto severler ve yatırımcıların favorisi haline gelmiş durumda. Stablecoin’lerin bu kadar popüler olmalarının nedeni ise fiyat oynaklığından korunmaları. Stablecoin’lerin fiat paralarla 1’e 1 oranında desteklendiği iddiasıysa tam bir muamma. En popüler stablecoin olan Tether’in her bir USDT’sinin bir ABD doları ile desteklendiği konusunda şüpheler hakim.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

916BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,359TakipçilerTakip Et
563AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar