Yükleniyor...

Kazakistan’ın Kripto Madenciliği Düzenlemesi Senato’ya Sunuluyor

Dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği merkezlerinden biri olan Kazakistan, sektör için yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyor.

Kazakistanin Kripto Madenciligi Duzenlemesi Senatoya Sunuluyor

Dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği merkezlerinden biri olan Kazakistan, sektör için yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyor.

Kazakistan’ın çoğu Sovyet döneminden miras kalan elektrik şebekesinin yeni yük altında parçalanmaya başlaması uzun sürmedi. Madencilerin talebinin yanı sıra, ara bağlantı hatlarındaki ve elektrik santrallerindeki teknik arızalar durumu daha da kötüleştirdi, öyle ki 2021 yılına kadar net enerji ihracatçısı olan Kazakistan artık bazen Rusya’dan enerji ithal ediyor. Kazakistan da kripto madenciliğindeki konumunu korumak amacıyla yeni bir düzenleme hazırlıyor.

Kazakistan, Kripto Madenciliğinde Enerji Tüketimini Kısıtlıyor

Kazakistanlı düzenleyiciler, geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC) madencileri için kurumlar vergisi ve sektörün ülke çapındaki enerji tüketimine kısıtlamalar getirecek bir tasarıyı onayladı.

Parlamento web sitesine göre, “Kazakistan’da Dijital Varlıkların Düzenlenmesi Hakkında” olarak adlandırılan yasa, geçtiğimiz Perşembe günü ülkenin Mazhilis olarak bilinen alt meclisi tarafından onaylanan kripto ile ilgili üç yasadan biriydi.

Tasarı şimdi tartışılması ve başka bir tur oylama yapılması için Senato’ya gidiyor. Senato da tasarıyı onaylarsa, yasalaşması için başkanın imzalaması gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x