Yükleniyor...

Kimliksiz Kripto Para Nasıl Alınır?

Kimliksiz kripto para birimlerini satın almanın en iyi yolu güvenli bir off-shore borsasında işlem yapmaktır.

kimliksiz kripto

Kimliksiz kripto para birimlerini satın almanın en iyi yolu güvenli bir off-shore borsasında işlem yapmaktır. Kimlik doğrulaması olmadan Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıkları alabilmek için sayılı birkaç borsa kullanılabilir.

Kimlik Doğrulaması Olmadan Kripto Para Nasıl Alınır?

Kripto borsalarında işlem yapabilmek için kimlik doğrulamasından geçmek gerekiyor. Ancak kullanıcılar çeşitli sebeplerle kimlik bilgilerini paylaşmak istemeyebilirler. Bazı kripto borsaları ise kimliksiz kripto para satın almak isteyenler için kimlik doğrulaması olmadan işlem yapılmasına olanak sağlıyor. Söz konusu hizmet sağlayıcıları ise Britanya Virjin Adaları (BVI) gibi bir off-shore yetki alanına dayalı merkezi borsalardır.

kimliksiz kripto

Kripto para birimlerine yatırım yapmak için kullanabileceğiniz para yatırma yöntemleri, kullandığınız ticaret platformuna göre değişiklik gösterecektir. Bybit, Gate.io gibi kripto borsaları en geniş ödeme yöntemi sunan borsalar arasında yer alır.

Örneğin Bybit’te kimliksiz Kripto satın alabileceğiniz mevcut yöntemler şunları içerir:

  • Banka transferi
  • Kredi kartı bankamatik kartı
  • Apple Pay/Google Pay
  • Neteller
  • SEPA + çok daha fazlası.

Kimliksiz Kripto Borsaları

Yatırımcıları kimlik doğrulamasına tabi tutmayan kripto para borsalarından bazıları şu şekildedir:

  • Gate.io – Bybit’e en iyi off-shore alternatifi (1400’den fazla kullanılabilir kripto).
  • Paxful – Hediye Kartları ve diğer alternatifler için en iyi kimliksiz P2P kripto değişimidir.
  • Uniswap – En iyi merkezi olmayan (DEX) borsalar arasındadır.
  • Nexo – Kimliği veya doğrulaması olmayan en iyi kripto staking platformlarındandır.
kimliksiz kripto

Kimliksiz Kripto Satın Almak Güvenli Midir?

Dijital varlıklara yapılan bir yatırımın güvenliği, işlemlerinizi yapmak için kullandığınız platforma bağlıdır. Yetki alanlarında bulunan ve kullanıcı kimliği gerektirmeyen borsaların güvenlik söz konusu olduğunda bir dizi avantajı vardır. Bu platformlar, geleneksel finansal kuruluşlarla aynı Müşterini Tanı (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) düzenlemelerine tabi değildir. Bu, borsada hacklenebilecek veya çalınabilecek hiçbir kişisel bilgi olmadığı anlamına gelir.

Ek olarak, bu borsalar, kullanıcı fonlarını korumak için bir dizi güvenlik önlemi uygulamıştır. Bunlar, platformda tutulan dijital varlıkların çoğu kullanıcı için iki faktörlü kimlik doğrulama, çoklu imza cüzdanları ve soğuk depolamayı içerir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner