Yükleniyor...

“Koronavirüs Krizinde Bitcoin ve Altın Aynı Şeyi Yapıyor”

Dev kripto para borsası Gemini'nin kurucu ortağı ve CEO'su, aynı zamanda en büyük kripto para Bitcoin'in yatırımcısı Tyler Winklevoss, son piyasa çöküşünün ardından dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Bitcoin ve Altın

Dev kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı ve CEO’su, aynı zamanda en büyük kripto para Bitcoin’in yatırımcısı Tyler Winklevoss, son piyasa çöküşünün ardından dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Tyler, Bitcoin’in hala bebeklik döneminde şu sözlerle ifade etti:

Bitcoin “altın 2.0” değilse, o zaman ne? Beklediğiniz gibi hareket etmediği gerçeği henüz çok erken olduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Winklevoss’un bu iddiasını destekleyen Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, son kripto piyasası çöküşünü küresel ekonomideki likidite krizine bağladı ve şunları söyledi:

Bitcoin ve altın da aynı şeyi yapıyor, tıpkı bir likidite krizinde bekleneceği gibi… Düşüyorlar. Aynı şey 2008’deki likidite krizi sırasında da altının başına gelmişti.

Bitcoin ve Altın
Bitcoin ve altının korelasyonu.

Pompliano’nun belirttiği gibi, 2008 krizinde metal piyasaları mevcut likidite krizinin bir sonucu olarak büyük kayıplar vermiş, Hindistan piyasalarında tek bir günde altın vadeli işlemleri yüzde 4,25, gümüş vadeli işlemleri ise yüzde 8 düşmüştü.

Yazım sırasında en büyük kripto para 5.408 dolardan işlem görürken, altının onsu 1.530 dolardan işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x