Yükleniyor...

Kripto ağına siber saldırı: Zarar 200 milyon dolara dayandı!

Merkeziyetsiz bir kripto ağı olan Mixin Network, saldırıya uğradıktan sonra 200 milyondolarlık fonun çalındığını doğruladı.

Nomad Hackerlara Yuzde 10 Odul Verecek

Merkeziyetsiz bir kripto ağı olan Mixin Network, saldırıya uğradıktan sonra 200 milyondolarlık fonun çalındığını doğruladı.

Mixin Network, 200 milyon dolarlık fon içeren saldırının ardından hizmetlerini askıya aldı. Şirket bugün yaptığı açıklamada, merkeziyetsiz bir cüzdan hizmeti olan Mixin Network’ün, bilgisayar korsanlarının saldırılarının ardından para yatırma ve çekme hizmetlerini geçici olarak durdurduğunu söyledi.

Yerel Token’da düşüş yüzde 10’a dayandı!

X üzerinden bir gönderi yayımlayan Mixin Network, blockchain güvenlik şirketi SlowMist’in bir soruşturmaya yardımcı olmak için devreye girdiğini ifade etti SlowMist farklı bir gönderide Cumartesi günü Mixin Network bulut servis sağlayıcı veritabanının saldırıya uğradığını belirtti.

Mixin, kurucusu Feng Xiaodong’un Mandarin’deki bir canlı yayında bu saldırıyı tartışacağını da sözlerine ekleyerek, “Hizmetler arasındaki güvenlik açıkları doğrulanıp düzeltildikten sonra bu hizmetler yeniden açılacaktır. Bu süre zarfında transferler etkilenmeyecektir.” dedi.

Mixin’in tokeni XIN, duyurunun ardından keskin bir düşüş yaşadı. CoinGecko’dan alınan veriler ışığında XIN, yaklaşık yüzde 8 düşüşle 195 dolara geriledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x