Yükleniyor...

Kripto Para Analistleri XRP’de Devasa Bir Boğa Koşusu Bekliyor

XRP son birkaç aydır yatırımcılarını sevindiremiyor.

Kripto Para Analistleri XRP’de Devasa Bir Boğa Koşusu Bekliyor

XRP son birkaç aydır yatırımcılarını sevindiremiyor. İşin daha kötü kısmı ise kripto veri sağlayıcı firması Messari’den alınan bilgilere göre, XRP, ilk 25 kripto para birimi içinde en kötü performansı gösteriyor. Kısaca bu durum, XRP’nin bu yılın ilk çeyreğinde Bitcoin Cash, Litecoin, Monero, Stellar ve diğer birçok kripto paradan daha düşük performans gösterdiği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu eğilim, yılın ikinci çeyreğinde de devam etti ve CoinMarketCap’in grafikleri XRP’nin Nisan ayından bu yana sadece %2 arttığını gösteriyor. Ancak, popüler bir kripto para trader’ına göre, XRP’nin bu kötü eğilimi tersine dönecek gibi duruyor. Analist, XRP’nin çift dipli yükseliş işareti yazdırdığını ve güçlü bir şekilde yükseleceğini belirtti.

“XRP Yakında Devasa Boğa Koşusu Görebilir”

Kripto para analisti Credible Crypto, yakın zamanda hem Bitcoin’in hem de XRP’nin elmas bir dip oluşumunun ortasında olduğunu gösterdi.

Analistin grafiği, iki kripto para biriminin de önümüzdeki aylarda %100 artacağını gösteriyor. Ancak analist, uzun süreli grafik oluşumu nedeniyle yükselişin başlamasının biraz zaman alabileceğini söyledi.

Buna ek olarak, bir dizi altcoin trader’ı, XRP’nin Bitcoin’e (XRP/BTC) karşı performans grafiğinin de dibe ulaştığını iddia ediyor. Ayrıca analistler, bir boğa koşusunun başlangıcını konsolide etmek için gereken toparlanmanın oluştuğunu düşünüyor.

CNN’in önde gelen kripto para analistlerinden olan Luke Martin benzer görüşte olduğunu söyleyerek,  XRP/BTC’nin önümüzdeki günlerde veya ve haftalarda artışa geçebileceğini bildirdi.

XRP Dibi Bulmamış Olabilir

Bazı kripto para analistleri XRP’de herhangi bir yükseliş için erken olduğunu ve çok fazla ümitlenmemenin gerektiğini söyledi.

Kripto para analisti CryptoCapo, XRP’nin şu anda bir Elliot Wave düzeltmesinin ortasında olduğunu ve bu da kripto para biriminin fiyatını 0,08-0,09 dolara kadar düşürebileceğini söyledi. Analist XRP’nin 2020’in ortalarına doğru uzun vadeli bir dip oluşturacağını da öngörülerine ekledi.

Ayrıca, deneyimli emtia trader’ı olan efsane analist Peter Brandt, XRP’nin uzun vadeli grafiğinde sadece “aşağı yönde beyaz bir boşluk” gördüğünü ve çok fazla destek alanı olmayan XRP’nin daha da düşmeye devam edebileceğini öne sürdü.