Yükleniyor...

Kripto Para Piyasaları ve Bitcoin Neden Yükseldi?

Bitcoin ve kripto para piyasaları bugün neredeyse son üç ayın en büyük oranında artış gösterdi ve altcoin’ler ivme kazandı.

Kripto Para Piysaları ve Bitcoin Neden Yükseldi 1

Bitcoin ve kripto para piyasaları bugün neredeyse son üç ayın en büyük oranında artış gösterdi ve altcoin’ler ivme kazandı. Piyasa 20 milyar doların üzerinde bir alana geri döndü. Fakat akıllarda bir soru var: “Boğa koşusu ve altcoin sezonu nihayet başladı mı?”

Toplam Bitcoin ve kripto piyasa değeri, ayıların tam saldırı modunda olduğu Kasım ortasından bu yana bu kadar yükselmemişti. Şimdiye kadar bu yılın toplam piyasa kapasitesi yüzde 27 oranında kazandı ve bugün 2020 için yeni bir yüksek rakam olan 244 milyar dolara ulaştı. Peki bunun nedeni ne?

Bitcoin Momentumu

Bitcoin, kripto pazarın geri kalanının hareketinde şüphesiz büyük bir rol oynamıştır. Bu yıl kripto para lideri, çoğunlukla jeopolitik gerginliklerden dolayı sağlam kazanımlar elde ediyor ve bunu da elinde tutuyor. Bugün BTC, ‘sadece’ 8 bin 500 dolardan tırmanarak 8 bin 700 dolara ulaştı. Yani yüzde 2 oranında bir artış yaşadı. Bu yükseliş arttıkça daha geniş pazarlara hâkim olmaya devam ediyor. Tradingview.com‘a göre, bugün altcoin’lerdeki devasa hareket, Bitcoin hakimiyetini yüzde 67’ye düşürdü. Bununla birlikte, son birkaç hafta içinde yarılanma momentumunun sektörü bir bütün olarak ayağa kaldırdığı inkar edilemez.

Faketoshi FOMO’su ve Kripto Para Piyasası

Bugünün devasa hareketlerinde iki Bitcoin hard forku’nun parmağı var. Bitcoin Cash, 280 dolardan büyük bir hamle ile 329 dolara ulaştı. Faketoshi FOMO’nun bugün altcoin’ler için hız kazandığı görülüyor. Craig Wright davasındaki bir başka gelişmenin ardından, Bitcoin SV (BSV) bugün 341 dolara yükseldi. BSV, destansı bir yükselişle piyasa değeri açısından dördüncü sıraya yerleşti. Söylentilere göre milyonlarca dolarlık Bitcoin anahtarları Wright’ın elinde. Wright’ın bu Bitcoin’leri BSV ile değiştirerek, BSV’ye büyük bir değer kazandıracağına dair bir histeri var.

Altcoin’ler İçin Devam Eden Ayı Piyasası

Altcoin’lerin iki yıllık ayı piyasasından kurtulması sadece bir an meselesiydi. Bugünün yükseliş hareketlerine rağmen çoğu hala kripto kış buzunun altına gömülü durumda. Kilit direnç seviyeleri yükseldiğinde, ticaret emirleri tetiklenir ve bir satın alma dalgası hepsini daha da yükseltir. Bu, son birkaç saat içinde altcoin’lerin çoğunda yaşanan şey gibi görünüyor.

Bu hareketler etkileyici olsa da, en iyi altcoin’lerin boğa rallisine girmeden önce daha uzun bir yolu var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner