Yükleniyor...

Kripto Piyasasında Son Durum Ne? 6 Eylül 2022

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre yüzde 1,24 artarak 974 milyar dolara geriledi.

Kripto Piyasasinda Son Durum Ne 6 Eylul 2022

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre yüzde 1,24 artarak 974 milyar dolara geriledi. Kripto para piyasasındaki son duruma bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana‘daki (SOL) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin‘de son durum ne? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Solana‘daki son durum ne? Kripto para piyasasındaki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, güne yüzde 0,46’lık yükselişle başladı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin 20 bin dolar desteğini kaybettikten sonra hızlı bir şekilde bu bölgeye yeniden gelmişti. Ancak 20 bin dolara tutunamayan Bitcoin, şu anda desteğin altında işlem görüyor. Bitcoin, kritik fiyat bölgesindeki kararsız seyrine devam ediyor.

btc 4 saatlik 3
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için 20 bin dolar seviyesi oldukça kritik. 20 bin dolara tekrardan tutunması önemli olacak. Eğer buradan bir düşüş göreceksek düşüş bölgesi 17 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 22-23 bin dolar bandı olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 19 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, güne yüzde 1,28’lik yükselişle başladığını görüyoruz. Ethereum da aynı Bitcoin gibi kararsız seyrettiği fiyat bandında haftayı yükselişle karşıladı. Ethereum‘un Merge güncellemesine çok az kaldı ve ilerleyen günlerde ağda herhangi bir sorun olmadığı takdirde bu yaşanacak tarihi olayın fiyata olumlu yansımasını bekleyebiliriz. Ethereum, 1500 dolar desteğini kaybetmesinin ardından hızlı bir şekilde toparlanarak 1500 dolar desteğini geri aldı.

eth 4 saatliik 1
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef 1700 dolar seviyesi diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1500 dolar bandı diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Avalanche (AVAX) Son Durum

Kripto piyasasının en popüler 16. coini olan AVAX, güne yüzde 3,19 yükselişle başladı. Geçtiğimiz hafta hareketli geçen AVAX bu dönemde düşüş göstererek 18 dolar desteğini kaybetti. Ardından 18 dolar desteğini geri kazandı ve bir yükseliş hareketiyle 20 dolar seviyesine geldi.

avax 4 saatlik
Avalanche’nin 4 saatlik grafiği

AVAX’ta fiyat bölgesine en yakın destek 19 dolar bölgesi diyebiliriz eğer AVAX yükselişini sürdürecekse ilk hedef 21 dolar bölgesi olabilir. AVAX, yazı yazıldığı an itibariyle 20 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner