Yükleniyor...

Ledger Kullanıcısı Tehdit Edildiğini ve Fidye İstendiğini İddia Etti!

Kısa süre önce, ifşa olan Ledger müşteri veritabanı raporları, kripto para birimi savunucuları arasında viral bir hikaye haline geldi.

ledger hack tehdit

Kısa süre önce, ifşa olan Ledger müşteri veritabanı raporları, kripto para birimi savunucuları arasında viral bir hikaye haline geldi. Artık müşteriler, donanım cüzdanı üreticisine karşı yasal işlem çağrısında bulunuyor ve bir müşteri, kendisini haneye tecavüzle tehdit eden bir e-posta aldığını açıkladı.

Ledger müşteri veritabanı sızıntısı, Fransa’daki donanım cüzdanı üreticisine karşı çok fazla öfkeye neden oldu. 20 Aralık 2020’de bilgisayar korsanları, Ledger’in e-ticaret müşteri veritabanını iyi bilinen bir hacker forumuna attı. Döküm, bir milyon Ledger müşterisinin e-postalarını içeriyordu, ancak dosyalar aynı zamanda kişilerin telefon numarası ve ikametgah adresi gibi diğer müşteri kimlik bilgilerini de içeriyordu.

Sızıntı sonrasında, çok sayıda kripto para destekçisi durumu sosyal medyada ve kripto paralarla ilgili forumlarda tartıştı. Twitter’da bir kullanıcı şu ifadeleri kullandı:

“Ledger’ın asıl odak noktası güvenlikten başka bir şey olmaması gerekirken bu nasıl yaşanıyor. Bu kabul edilemez ve affedilemez. Bu noktada kesinlikle söylenebilecek hiçbir şey yok. Bu pek çok açıdan kötü.”

Ayrıca, tanınmış hukuk firması Roche Cyrulnik Freedman LLP (RCFLLP) ortağı Kyle Roche, firmanın veri sızıntısı ile ilgili bir soruşturma başlattığını tweetledi. Roche, “RCFLLP, Ledger veri ihlali olayıyla ilgili bir soruşturma başlattı” dedi. Roche, şunları ekledi:

“Bir Ledger cihazınız varsa ve cihazınıza yapılan bir kimlik avı saldırısı nedeniyle kripto para varlıklarınızdan herhangi birini kaybettiyseniz lütfen bana ulaşın.”

Bir başka üzgün Ledger müşterisi, Twitter’da şirkete yazdı. Kişi, Ledger’ın tweet’ine “Çok yakında size karşı yasal işlem başlatacağım” dedi. Bir başka Ledger müşterisi ev adresinin hedef alındığını ve kendisinden fidye ödemesinin istendiğini söyledi. Tehdit eden e-posta ayrıntılarında saldırganlar kişinin evini basabileceklerini ve bunun olmaması için ondan 500 dolar fidye istediklerini ifade ediyor. Kullanıcı günde 3-4 kez böyle mailler aldığını ifade ediyor.

ledgeremail 625x420 1


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x