Yükleniyor...

Macarlar, Kripto Parada En Çok Bitcoin’i Tercih Ediyor

Macarlar, kripto para birimleri tarafından sunulan fırsatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

Macarlarin Kripto Para Birimlerine Ilgisi Artiyor

Macarlar, kripto para birimleri tarafından sunulan fırsatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance ve pazar araştırma firması Opinio tarafından gerçekleştirilen anketin sonuçları; Macarların çoğunluğunun kripto yatırımlarının hala ortalamanın üzerinde riskler taşıdığını düşündüğünü ortaya koydu. Görülen bir diğer sorun ise dijital varlıklar hakkında Macar dilinde yeterli bilgi bulunmaması.

Macarlar, Kripto Vergilerini ve Yatırım Kurallarını Araştırıyor

Yapılan bir anket, Macarların kripto paraların sunduğu uzun vadeli yatırım fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerini ortaya koydu.

Aralık ayının ortasında 1.034 katılımcıyla gerçekleştirilen anket, kripto paralara temkinli yaklaşanların, gizlilik konusundaki endişelerini ve bir yatırım biçimi olarak yeterince güvenli olmadıkları yönündeki korkularını gün yüzüne çıkardı.

kripto paralarla odeme 1

Kripto para edinmeye açık olan katılımcılar, uzun vadeli yatırım fırsatları, bu tür işlemlerden elde edilen gelirin nasıl vergilendirildiği ve ticaret için hangi yerel ve uluslararası düzenlemelerin geçerli olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

Araştırma, katılımcıların yüzde 86’sının hiç kripto para kullanmadığını, yüzde 4’ünün ise ara sıra kullandığını gösteriyor. Yaklaşık yüzde 3’ü kripto varlıkları ek gelir kaynağı olarak görürken, yüzde 1’i için kripto para birincil gelir kaynağı. Kullananların yüzde 61’i Bitcoin (BTC) satın almayı tercih ediyor. Yüzde 45’lik bir kısım da Ethereum (ETH) yatırımcılarından oluşuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner