Yükleniyor...

Polygon Hard Fork’undan Yeni Detaylar

Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon hard fork çalışmalarını sürdürürken yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Polygon Hard Forkundan Yeni Detaylar

Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon hard fork çalışmalarını sürdürürken yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Polygon PoS, Ethereum’a paralel çalışıyor ve bununla birlikte Uniswap ve Aave gibi projelerinin yanı sıra Robinhood, Adobe ve Stripe gibi dev şirketlere de ev sahipliği yapıyor. Yapılacak olan güncelleme, parallelization ve Polygon zkEVM dahil olmak üzere Polygon yan zincirinin teknik yeteneklerini geliştirmeye yönelik bir girişimin parçası.

Polygon Hard Fork’u için Yeni Detaylar Paylaşıldı

Polygon, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, hard fork’un 38.189.056 numaralı blokta yürürlüğe gireceğini ve bunun merkezi aktörlerin etkisi olmadan başlatılacağını söyledi.

Polygon ekibi, gaz artış sorununu ele alırken, zincir üzerindeki faaliyet hızla arttığında taban ücret fiyatının genellikle üstel artışlar yaşaması nedeniyle, paydayı 8’den 16’ya çıkararak büyüme eğrisinin düzleştirilebileceğine ve böylece gaz fiyatlarındaki şiddetli dalgalanmaları yumuşatabileceğine inandıklarını açıkladı.

polygon

Zincirin yeniden düzenlenmesi sorununa gelince, Polygon, sprint uzunluğunun azaltılmasıyla işlem kesinliğinin artacağını ve tek bir blok üreticisinin mevcut 128 saniyelik sürenin aksine 32 saniyelik bir sıklıkta sürekli olarak blok eklemesine izin vereceğini açıkladı.

Polygon Ekibi ayrıca MATIC token sahiplerinin ve delegatörlerin işlem yapmasına gerek olmayacağını ve uygulamaların hard fork sırasında etkilenmeyeceğini doğruladı.

Polygon Labs geliştiricileri tarafından önerilen güncellemenin, 17 Ocak’te gerçekleşmesi planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner