Yükleniyor...

Solana Vakfı, Mailchimp Sıkıntısı ile İlgili Uyardı

Solana Vakfı, yetkisiz bir kişinin vakfın Mailchimp bağlantısına erişerek bazı kullanıcıların verilerini dışarı aktardığını açıkladı.

solana vakfi

Solana Vakfı, yetkisiz bir kişinin vakfın Mailchimp bağlantısına erişerek bazı kullanıcıların verilerini dışarı aktardığını açıkladı.

Solana Network’ün kar amacı gütmeyen kuruluşu olan Vakıf, e-posta hizmet sağlayıcısı Mailchimp’in karıştığı bir güvenlik olayını ifşa etti.

Solana Vakfı Uyardı

Kullanıcılara gönderilen bir e-postaya göre, yetkisiz bir kişi, Mailchimp tarafından Solana Vakfı’na ulaştı ve kullanıcı verilerini dışa aktardı.

“Mailchimp’ten aldığımız bilgilere dayanarak, bu durumdan etkilenen bilgiler, kullanıcıların bize sağladığı ölçüde e-posta adreslerini, isimleri ve Telegram kullanıcı adlarını içerebilir. Şifreler ve kredi kartı bilgileriyle ilgili bir durum söz konusu değil”

Olaydan etkilenen kullanıcı sayısı belirsiz durumda. Solana ve Mailchimp de konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmış değil.

13 Aralık’ta bir hacker, kripto para borsası Gemini’nin müşterilerine ait olan 5.701.649 satırlık bilgiye erişim sağladı.

Kripto sektöründeki güvenlik problemleri özellikle 2022 yılında önemli ölçüde arttı. Mailchimp, benzer bir biçimde çeşitli kripto şirketleriyle de benzer güvenlik problemleri yaşamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner