Makro Yatırımcıdan İddialı Çıkış: "Bitcoin Eksikliği Çekebiliriz" • Coinkolik
Yükleniyor...

Makro Yatırımcıdan İddialı Çıkış: “Bitcoin Eksikliği Çekebiliriz”

New York merkezli küresel makro fonu DTAP Capital'in kurucusu ve makro yatırımcı Dan Tapeiro'ya göre Bitcoin (BTC) trader ve yatırımcıları, büyük firmalar kripto para birimi stoklarını artırdıkça arz açığı ile karşı karşıya kalabilir.

Makro Yatirimcidan Iddiali Cikis Bitcoin Eksikligi Cekebiliriz

New York merkezli küresel makro fonu DTAP Capital’in kurucusu ve makro yatırımcı Dan Tapeiro’ya göre Bitcoin (BTC) trader ve yatırımcıları, büyük firmalar kripto para birimi stoklarını artırdıkça arz açığı ile karşı karşıya kalabilir.

Tapeiro Perşembe günü “Bitcoin’in arzında sıkıntı yaşamamız mümkün” diye tweet attı ve şöyle devam etti: “Barry Silbert’in Grayscale Investments Trust’ı çılgınca BTC tüketiyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Açıklama, Grayscale’in üçüncü çeyrek mali raporunu yayınlaması ile geldi. New York firması, yatırım ürünleri için yaklaşık 1,05 milyar dolar değerinde kripto para topladığını belirtti.

Bu arada Grayscale’in mali raporlarının yıllık görünümü, Bitcoin alımlarını her çeyrekte madencilik arz oranına göre artırdığını gösteriyor. Örneğin, 2020’nin ilk çeyreğinde firma Bitcoin madencilik arzının yüzde 27’sini satın aldı. Bu rakam ikinci çeyrekte yüzde 70’e, üçüncü çeyrekte yüzde 77’ye çıktı.

Tapeiro bunu gelecekte potansiyel bir kıtlığın işareti olarak gördü. Bitcoin’in toplam arzı sadece 21 milyondur. Şimdiye kadar madenciler yaklaşık 18 milyon BTC token’ı çıkardı. Bunun da ötesinde, Bitcoin’in her dört yılda bir arzını yarı yarıya azaltma eğilimi, açık piyasada daha az tedarik edilmesini sağlıyor.

Bu arada makro analist de açığı bir yükseliş göstergesi olarak sundu ve Bitcoin’in düşeceği tahminindeki trader’ların böyle bir durumda zararla karşılaşacağını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x